Teater

AMETLIK: linnateatri uus direktor ja peanäitejuht astusid ametisse 

Ohtuleht.ee, Toimetas Liisa Mugra, 21. juuni 2021 12:24

Uku Uusberg (vasakul) ja Mihkel Kübar

Foto: Siim Vahur

Tallinna Linnateatris on toimumas suured muudatused ja täna, 21. juunil asuvad ametlikult tööle uus peanäitejuht Uku Uusberg ja direktor Mihkel Kübar. Uue ametiaja algust tähistati sümboolse ringkäiguga Laia tänava hoonetekompleksis.

Uku Uusberg lõpetas 2008. aastal EMTA lavakunstikooli XXIV lennu ja suundus seejärel tööle Eesti Draamateatrisse, esialgu näitlejana ja 2012. aastast lavastajana. Senise teatrikarjääri jooksul on tema nimel juba ligi kakskümmend lavastust ja kolmkümmend teatrirolli.
Mihkel Kübar on lõpetanud Tartu Ülikooli usuteaduskonna 2007. aastal. Aastatel 2009–2013 oli ta Jõgeva linnavalitsuse abilinnapea ja 2013. aastal töötas linnapea ametikohal. 2014. aastast on Kübar juhtinud Eesti suurima hea muusika festivali Intsikurmu Festivali korraldamise protsessi. Viimased kaks aastat töötas Mihkel Kübar Tallinna Salme Kultuurikeskuse direktorina ning selle haldusalas oleva rahvamaja juhina.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.05.2021
Uku Uusberg: „Kui kõik inimesed armudes pelgaksid, et äkki läheme ikkagi lahku, ei sünniks meil lapsi ega toimuks evolutsiooni.“
22.12.2020
Elmo Nüganen lahkub Linnateatri peanäitejuhi kohalt: arvan, et olen oma olulisema sellele teatrile juba andnud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee