Inimesed

Algselt avaldatud 17.05. UltraLink tuli õpilasfirmade võistlusel kolmandaks!

TULEVIKUTEGIJAD | Tartu poisid arendavad nutikat ukselinki, mis teeb viirustega üks-null: kõik koroonaga seonduv müüb jube hästi! 

Geidi Raud, 22. mai 2021 17:13

KOLM ON SELTSKOND: Noortel on töös ukselink, mis avab ukse sanitaarsesse maailma. (Vasakult: Jaagup, Anton, Mihkel Mart.)

Foto: Erakogu

Kes poleks koroonaviiruse leviku ajal ukselinki küünarnukiga vajutanud või seda ilget protseduuri tehes kätt varrukasse tõmmanud? Tartu üheteistkümnendikel on lahendus peas küpsemas.

Nutika ja sanitaarse ukselingi kallal murravad tööd teha Tartu Jaan Poska gümnaasiumi 11. klassi poisid. Õpilasfirma UltraLink tegevjuht ja tootearendaja on Anton Berik (17), turundus- ja finantsjuht Mihkel Mart Liim (17) ning suhtekorraldusjuht Jaagup Jagomägi (17). Poisid ütlevad enda kohta, et nad on innovaatorid ja unistajad. Koos peavad nad plaani tootmisesse paisata kvartsklaasist ukselink, millesse on ehitatud UV-diood, mis hävitab bakterid ning viirused. „Seda tehnoloogiat kasutatakse ka kirurgiliste tööriistade puhastamisel. Samuti on lingil olemas andurid, mis tuvastavad ukselingi alla vajutamist ja inimeste liikumist. See aitab vältida kontakti inimese naha ja madala lainepikkusega UV-kiirguse vahel,“ selgitavad poisid, et kõik on läbimõeldud ja ohutu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.06.2021
TULEVIKUTEGIJAD | Prügiehtekunstnikud: kui kallim kulda kingiks, siis hurjutaks, aga ära ei viskaks
21.05.2021
VÕITJAD TEADA! Parima õpilasfirma tiitliga kroonitud noorte nutilahendus muudab kettagolfimängijate elu lilleks
12.05.2021
TULEVIKUTEGIJAD | Lihtne, kuid geniaalne! Võru poisid mõtlesid välja ämbri, mis ütleb, milline seen süüa passib
11.05.2021
TULEVIKUTEGIJAD | Naljadega vürtsitatud kondoome disainivad noored: meid materdati, et see ei ole normaalne, vahetage idee välja!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee