Inimesed

TULEVIKUTEGIJAD | Lihtne, kuid geniaalne! Võru poisid mõtlesid välja ämbri, mis ütleb, milline seen süüa passib 

Geidi Raud, 12. mai 2021 12:56
LIHTSUSES PEITUB VÕLU: Võru poiste seeneämbrid müüvad mühinal. Foto: Erakogu

Jänes näeb, et hunt järab seent ja teatab: ,,Kuule, hunt, see on kärbseseen!’’ Hunt mõtleb natuke ja vastab: ,,Mul savi, kelle seen see on, mulle maitseb.“ Need olid hundi viimased sõnad. Õpilasfirma Seenixi ämber oleks vaese looma aga hukatusest päästnud. 

Võru gümnaasiumi õpilase Lukas Vahteri (17) ema kurtis ühel päeval pojale, et maitsvad söögiseened jäävad metsapõrandale passima, sest seeneline ei tea, millega tegu. „Talle ei meeldinud eriti seente tuvastamise rakendus, sest siis peab metsas mustade näppudega telefoniekraani määrima. Ta soovis lihtsamat lahendust. Meie läksime tema ideega edasi,“ meenutab Lukas. Praeguseks on tema, Ralf Kauri (18), Karl Sander Kostini (17) ja Hendrik Mändiku (18) õpilasfirma Seenix müünud juba üle 400 seeneämbri, kus vähetuntud söögiseente pildid peal ja kirjeldus juures. „Sealt pealt on ju väga mugav vaadata,“ hindab Lukas. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.05.2021
TULEVIKUTEGIJAD | Naljadega vürtsitatud kondoome disainivad noored: meid materdati, et see ei ole normaalne, vahetage idee välja!
10.05.2021
TULEVIKUTEGIJAD | Nutikad noored kuulutavad plastkaartide lõppu: „Laed telefoni äpi ja teed sellega piiks-piiks, kaartidega teed aga krõmps-krõmps.“