Jeff BezosFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Triin Tael 12. mai 2021 12:37
Maailma rikkaim mees Jeff Bezos ostis 127 meetri pikkuse superjahi, mida Hollandis parasjagu ehitatakse. Vähemalt pool miljardit dollarit maksev sõiduriist, mis vajab veel teist jahti lisaks, on Yahoo Finance'i teatel kõigi aegade ekstravagantsemaid ja kallimaid superjahte. 

Project Y721 nime kandev luksalusel, mida Hollandi firma Oceanco parajasti ehitab, on kolm masti, mitu tekki ning hinnaks vähemalt poolt miljardit dollarit. Kuna aga Bezose uuel superjahil puudub arvukate mastide tõttu helikopteri maandumisplats, siis tellis Amazoni asutaja ja tema uus kallim, helikopteripiloodi paberitega Lauren Sanchez uuele jahile lisaks teise toetusjahi, millel saab helikopteriga maanduda. Teine jah hinnas ei kajastu, seega tuleb selle eest veel juurde maksta. 

Bezosele on sellised summad muidugi tühiasi: tema varandus küünib 200 miljardi dollari kanti. Mullu teenis Bezos tänu koroonapandeemiale 75 miljardit dollarit: netikaubandus õitses ning Amazoni aktsiate hind kasvas vägevalt. Pandeemia ajal on luksjahtide müük hoogu juurde saanud - väidetavalt on režissöör Steven Spielberg samuti uue superjahi tellinud ning oma vana jahi, samuti Oceancos valminud Seven Seasi nimelise superjahi, umbes 160 miljoni dollari eest müüki pannud.