Inimesed

Maailma rikkaim mees soetas poole miljardi dollarilise superjahi  (5)

Toimetas Triin Tael, 12. mai 2021 12:37
Jeff BezosFoto: Reuters/Scanpix
Maailma rikkaim mees Jeff Bezos ostis 127 meetri pikkuse superjahi, mida Hollandis parasjagu ehitatakse. Vähemalt pool miljardit dollarit maksev sõiduriist, mis vajab veel teist jahti lisaks, on Yahoo Finance'i teatel kõigi aegade ekstravagantsemaid ja kallimaid superjahte. 

Project Y721 nime kandev luksalusel, mida Hollandi firma Oceanco parajasti ehitab, on kolm masti, mitu tekki ning hinnaks vähemalt poolt miljardit dollarit. Kuna aga Bezose uuel superjahil puudub arvukate mastide tõttu helikopteri maandumisplats, siis tellis Amazoni asutaja ja tema uus kallim, helikopteripiloodi paberitega Lauren Sanchez uuele jahile lisaks teise toetusjahi, millel saab helikopteriga maanduda. Teine jah hinnas ei kajastu, seega tuleb selle eest veel juurde maksta. 

Bezosele on sellised summad muidugi tühiasi: tema varandus küünib 200 miljardi dollari kanti. Mullu teenis Bezos tänu koroonapandeemiale 75 miljardit dollarit: netikaubandus õitses ning Amazoni aktsiate hind kasvas vägevalt. Pandeemia ajal on luksjahtide müük hoogu juurde saanud - väidetavalt on režissöör Steven Spielberg samuti uue superjahi tellinud ning oma vana jahi, samuti Oceancos valminud Seven Seasi nimelise superjahi, umbes 160 miljoni dollari eest müüki pannud.

Samal teemal

08.03.2021
Maailma rikkaima mehe eksnaine abiellus füüsikaõpetajaga
18.02.2021
Bezos kukutas Muski ja tõusis taas maailma rikkaimaks meheks
03.02.2021
Jeff Bezos lahkub Amazoni juhi kohalt
17.12.2020
Maailma rikkaima mehe eksnaine kulutas nelja kuuga neli miljardit dollarit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee