Inimesed

Naabrinaine Herling Mesi Vahur Afanasjevist: „Vahur armastas maailmaasjade üle arutada.“ 

Sirje Presnal, 11. mai 2021 19:55
Vahur Afanasjev.Foto: Aldo Luud
„Meie tutvus Vahuriga sai alguse meie kodus, Mesi Tare hoovi peal Peipsi toidutänava festivali ajal 2017. aastal. Vahur koos abikaasa ja äsja sündinud beebiga tulid meile ennast tutvustama – et nemad olid saanud naaberkülas, Kasepääl, majaomanikeks.

Ehkki nad elasid naaberkülas, on kõik need Peipsi-äärsed külad meie jaoks naabrid ja meil on hästi tore, kokkuhoidev kogukond. Ka sõpruse sobitamine Vahuri ja tema perega läks lihtsalt ja harmooniliselt.

Samal teemal

Vahur oli ju kuulus kirjanik, aga üldsegi mitte tähtsust täis. Ta oli hästi avatud ja hästi muhe ning nägi maailma alati rõõmsates toonides. Ja ta armastas maailmaasjade üle arutada. Vahuri teadmised olid ääretud ning temaga oli alati äärmiselt põnev vestelda. Mina oleksin pigemini tahtnud teda kuulata, aga kirjanikuna jällegi jäi tema mõnikord ise teisi kuulama – et siis neid inimtüüpe kunagi oma loomingus karakterina kasutada. Ta oskas märgata inimeste iseärasusi – meeleolu, maneere ja kõnelemise stiili.

Kui ta meil külas käis, siis ta tuli tihti paadiga. Mul on hästi meeles, kuidas ta kord meie kanalisse sisse sõitis, raamatud paadis. Meil on Mesi Tares tänavaraamatukogu ja tema siis tõi meile oma uusi teoseid raamatukokku.

Viimastel kuudel tegeles ta laulukirjutamisega, mõned neist on ka YouTube’is üleval. See on hästi ilus ja hingestatud looming.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee