Inimesed

VIDEO | Kuninganna naasis pärast Philipi surma avalikkuse ette erakordses riietuses 

Toimetas Triin Tael, 11. mai 2021 16:48
Foto: © NUNN SYNDICATION LIMITED 2021/VIDA PRESS
Aprillis abikaasa Philipi matnud Elizabeth II naasis täna avalikkuse ette ning avas Ühendkuningriigi parlamendi uue istungjärgu.

Westminsteri lossis peetud tseremoonial oli monarhi kõrval tema vanim poeg ja troonipärija prints Charles (72). Aastakümneid oli kuningannat saatnud tema abikaasa Philip. See oli Elizabeth II esimene avalik ülesastumine pärast oma mehe surma.

Ilta-Sanomat märgib, et koroonapandeemia tõttu erines tseremoonia tavapärasest. Kuningannal on kombeks kanda sel päeval kuninglikku keepi ning uhket kullast, plaatinast ja hõbedast krooni Imperial State Crown, mida kaunistab 2 868 briljanti, 17 safiiri, 11 smaragdi ja 269 pärli. Sedapuhku nähti kuningannat aga kevadises rõivakomplektis. Briti meedia märkis siiski, et kroon on ilmselt hakanud 95aastase monarhi jaoks liiga raskeks osutuma. 

Tavaliselt saabub kuninganna tseremooniale tõllaga, kuid nüüd oli tema transpordivahendiks auto. Kuna Elizabeth II on saanud koroonavaktsiini, ei kandnud ta maski. Küll aga oli mask ees prints Charlesil, kes ema troonile saatis. 

Samal teemal

10.05.2021
SKANDAAL: Elizabeth II nõbu, kes on seotud ka Eestiga, üritas müüa juurdepääsu Putinile
09.05.2021
Kui prints Charlesist saab kuningas, ei pruugi Camillast kuningannat saada
06.05.2021
RÕÕMUSÕNUM: prints William mattis Harry poja sünnipäeva puhul vaenukirve
05.05.2021
Kuningakoda avaldas prints Philipi surma põhjuse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee