Inimesed

Aasta ema Ulvi Vilumets: „Loodan väga, et minu lastelastel oleks Ida-Virumaal võimalus saada eestikeelset haridust ning et tütardele ei tule pähe mõte, et oleks aeg siit ära kolida.“ (4)

Jaanus Kulli, 9. mai 2021 13:54
Aasta ema ja vanaema Ulvi, Lumi, Rasmus, vanaisa Indrek, Kõu, Maru ja Kris.Foto: Maila Meldre
„Kõige emotsionaalsem oli hetk, kui keset kõnet Jõhvi gümnaasiumi aatriumis ehk kooli aulas tehti paus ning kuulajate ette kutsuti mu pere. Siis oli kõik. Siis ei suutnud ma enam pisaraid tagasi hoida. Nad lihtsalt voolasid, käed, jalad värisesid ning tegelikult on siiamaani mul värin sees,“ meenutab Ulvi Vilumets, kui nädalatagune argiõhtu talle ootamatult pea peale pöördus ning ta aasta ema tiitliga pärjati.

„Seda emotsiooni ja tugevat meeleliigitust on lihtsalt võimatu sõnadesse panna,“ tõdeb Ulvi, kes koos abikaasa Indrekuga on kasvatanud üles kolm tütar. Ulvi on Ida-Virumaal eesti keele kui teise keele õpetajana töötanud 40 aastat, aga on ka vanaema kuuele lapselapsele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.05.2021
GALERII | Aasta emaks valitud Ulvi Vilumets: see on sümboolne tunnustus kõigile emadele, kes on jäänud Ida-VIrumaale ja kasvatavad oma lapsi siin

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee