Inimesed

Andres Dvinjaninov läks emaga kogemata öösel kooli (3)

Toimetas Mondela Urbala, 9. mai 2021 12:12
Andres DvinjaninovFoto: Aldo Luud
Andres Dvinjaninov meenutab saates „Soovikontsert emadele” seika, kuidas koos emaga kogemata öösel kooli ja tööle läksid.

„Elades suhteliselt kitsastes oludes, siis oli aeg, kui meil polnud isegi kella. Et kooli minekuks end äratada, jätsime ööseks mängima raadio, mis keskööst kella kuueni oli vait, aga keskööl ja kell kuus hommikul mängis Nõukogude Liidu hümni,” räägib Dvinjaninov oma lapsepõlvest.

Samal teemal

„Me jätsime selle õhtul mängima, et hommikul kell kuus see meid ärataks. Ühel hommikul kõlaski see hümn, pesin hambad ära ja läksime emaga mööda Emajõe kallast Tartu 7. keskkooli, kus ma õppisin,” meenutab ta. „Ema töötas lasteaias Kalevi tänava nurgal. Hoidsin emal käest kinni, olin hästi unine, linn oli kuidagi tühi ja imelik oli olla.”

Ema tööle jõudes avastasid nad, et kell on alles üks öösel. „Olime ärganud selle keskööl kõlanud Nõukogude iidu hümni peale,” räägib Dvinjaninov meeldejäävast seigast. „Olin natuke nukker, aga vantsisime siis koju tagasi.”

„Emadepäeval tahaks tänada ema ja üldse kõiki emasid, et nad andsid meile võimaluse tunda ja teada, et taevas võis olla kunagi sinisem ja rohi oli rohelisem, nii nagu Leelo Tungla ja Toomas Lunge laulus „Taevas”.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee