Inimesed

Kuningakoda avaldas prints Philipi surma põhjuse (4)

Toimetas Triin Tael, 5. mai 2021 09:38
Prints Philip 2020. aasta juulis. Foto: Reuters/Scanpix
Elizabeth II abikaasa prints Philipi surmatunnistus paljastab, et ta suri 9. aprillil vanadusse. Edinburghi hertsogil jäi saja aasta juubelist puudu vaid kaks kuud ja üks päev.

Surmatunnistuse on Daily Telegraphi teatel allkirjastanud Briti kuningakoja meedikute ülem Sir Huw Thomas. Briti leht täpsustab: surma põhjusena võib kirja panna vanaduse, kui patsient on üle 80aastane ning kui tema eest pikema aja jooksul hoolt kandnud arst on täheldanud tervise järkjärgulist halvenemist.

Veebruari keskel oli Philip vajanud haiglaravi seoses infektsiooniga, märtsi algul tehti talle varasema südamehäda tõttu lõikus. Kuu aja pikkuse haiglas viibimise järel naasis Edinburghi hertsog märtsi keskel Windsori lossi. Oma ülejäänud elupäevad sai ta veeta kodus ning surra omaenda voodis, nagu oli tema soov.  Kuningliku paari noorima poja prints Edwardi abikaasa Sophie sõnul oli tema äia surm ülimalt rahulik. „Nii oli tema jaoks õige. See oli nii õrn. Keegi oleks tal otsekui käest kinni võtnud, ja nii ta lahkuski. Väga-väga rahulikult. Ja muud me ju inimese jaoks ei tahagi, eks ole?

Samal teemal

21.03.2021
TOPELTLEIN: Philipi matusepäeval suri kuninganna lähedane sõber
20.03.2021
Elizabeth II 95: kas kuninganna loobub troonist, mille üle ta Philipiga piike murdis?
19.03.2021
Kehakeeleekspert Philipi matustest: kes vajas tuge, kes varjas ärevust?
17.03.2021
NUKKER VAATEPILT: leinav kuninganna pidi matusetalitusel üksinda istuma