Müstika

 

ÕL VIDEO | VOLBRIÖÖ RITUAALID JA TRADITSIOONID: wicca-nõid annab nõu, kuidas endale viljakust ja väge nõiduda 

Sirje Presnal, 30. aprill 2021 07:00
VOLBRIÖÖ: „Selle püha eesmärk on öelda koos kõigi kokkutulnud inimestega tere valgusele, tere päikesele, tere lilledele ja tere armastusele!“ ütleb wicca-nõid Heli Ayera.Foto: Vida Press
Maagiline maiöö on nooruse, rõõmu ja naudingute püha. Abieluinimesed võisid siis sõrmused sõrmest võtta ning üheks ööks uue partneri leida. Noored neiud aga läksid allikale lillepärgi panema – ehk vaatab pärja seest veepeegeldusest vastu tulevase nägu?

Aprillikuu viimane öö vastu 1. maid on nõidade aastaringi üks olulisemaid pidusid. „Väikese nõia“ raamatust tunneme seda Walpurgi ööna – tublimad ja staažikamad nõiad kogu Saksamaalt ja kaugemaltki kogunesid siis Blocksbergi mäele sabatit pidama. Ka Inglismaa ning Prantsusmaa aladel on seda püha peetud juba vähemasti paar tuhat aastat. Keldi traditsioonis kannab kevadpüha Beltane nime, sel ööl süüdatakse võimsad mailõkked ning tervitatakse algavat suve. Antiik-Roomas alustati pidustustega juba paar päeva varem, 27. aprillil ning Floralia festival, mis oli pühendatud lille- ja viljakusejumalanna Florale, kestis terve nädala.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.04.2021
„PUUDUTA MIND“ 181. SAADE | Täna tähistagem sensuaalsuse, seksuaalsuse ja uute alguste tegemise püha!
29.03.2020
Wicca nõid Heli Ayera: volbriööl sõlmitud armuliidud jäävad pikalt püsima
12.03.2019
Tervendaja Heli Ayera: „Katkistel vanematel on katkised lapsed.“
21.01.2019
VIDEO | „PUUDUTA MIND“ 66. SAADE | Tervendaja Heli Ayera: „Kuni seitsmenda eluaastani ei ole lastel oma haigusi.“