Saund

Jalmar Vabarna annab välja sooloplaadi: Eesti mehed ei julge teha kitarrisoolot nii, et nad samal ajal ei lõõrita 

Toimetas Liisa Mugra, 25. aprill 2021 10:59
Jalmar VabarnaFoto: Martin Ahven
Muusik Jalmar Vabarna annab peagi välja oma teise sooloplaadi, kus kõlavad instrumentaalsed kirarripalad. Vabarna tõdeb saates "Hommik Anuga", et sellist muusikat tehakse Eestis vähe. 

Oma esimese sooloplaadi avaldas Vabarna juba viis aastat tagasi ning käis selle raames ka esitlustuuril. Üks mees ütles talle kontserdijärgselt, et nii tore oli lõpuks kuulata muusikat, mille ajal sai ka omi mõtteid mõelda, mitte ei pidanud kuulma, kuidas keegi pidevalt hello või what love is ütleb. "Tänu sellele kommentaarile sain aru, et teen õiget asja," meenutab Vabarna. Just see andis indu anda välja teine sooloalbum.

"Ma võiks öelda, et olen mingis mõttes soolokitarrimängu pioneer. Mina tegin esimese metallkeeltega sooloplaadi üldse. On olemas muidugi klassikalisi nailonkeeltega. Siis Paul Neitsov tegi kohe teise ja nüüd on viis aastat tükk tühja maad, nii et ma tegin nüüd kolmanda. Eestis on selline olukord, kus mehed ei julge võtta üksi kidrat ja soolot tõmmata niimoodi, et nad ei lõõritaks," räägib Vabarna.

Ühe loo juures teeb kaasa ka Vabarna kolmeaastane poeg, kes isa kitarrimängu taustal enda lemmikuid lastelaule laulab.

Samal teemal

24.04.2021
Sandra ja Jalmar Vabarna õppisid arengutreeneriteks: tahame inimesi päriselt aidata!
16.04.2021
Trad.Attack! üllatab kontsertalbumiga: see pakatab energiast
06.04.2021
ANNA HOOGU! Jalmar Vabarna puhub Treski küünile taas elu sisse ja täidab suure unistuse: minu elu suurim panus kodukandi kultuuriellu
12.03.2021
JALMAR VABARNA SETO SÜÜK: vaata, kuidas teha savvusannaliha, aiaviläruuga ja kohopiimäpliini sahvtiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee