Inimesed

Märt Avandi: minus on kogu aeg tung olla kadunuke matustel ja peigmees pulmas (4)

Toimetas Liisa Mugra, 25. aprill 2021 10:22
Märt AvandiFoto: Aldo Luud
"Ma hirmsasti tahan olla esimene kogu aeg. See soov on läinud ainult natukene väiksemaks vanusega. Olen kogu aeg tahtnud olla, mul on mingisugune ora tagumikus, et pean ikka olema võidumees kogu aeg," iseloomustab end armastatud näitleja Märt Avandi Vikerraadio saates "Kajalood".

Kuigi vanusega on tulnud oskus selle üle aina paremini naerda, siis see soov ja tung olla kogu aeg kadunuke matustel ja peigmees pulmas, pole suurt vähenenud. Märt lisab, et on selle iseloomujoonega juba leppinud ja sellest lahti saada enam ei proovi. "Seega igasugused auhinnad lähevad mulle alati korda. Tihtipeale ilmselt isegi rohkem, kui vaimse tervise huvides minna võiks," ütleb ta. 

Samal teemal

Auhindu on ta oma karjääri jooksul saanud mitmeid. 2015. aastal tegi Avandi ka rolli filmis "Vehkleja", mis nomineeriti Kuldgloobusele ja oli Oscari short-list'is. "Kuigi arvasin, et see annab tuule tiibadesse rahvusvahelisele karjäärile, siis nii polnudki," tõdeb Märt, et uusi pakkumisi ei tulnudki.

Sel sügisel plaanib Avandi aga publikuni tuua oma esimese monotüki. "Selle monotükiga olen end tabanud mõttelt, miks ma isegi juba selle peale mõeldes ja kujutledes, kuidas esietendus või ka 23. etendus võiks välja näha, natuke närvi lähen ja pulss tõuseb. See on selles, et analüüsidel saan aru, et seoses sellega on läbikukkumishirm. Natuke on. Üritan sellest lahti lasta ja endaga selle koha pealt tegeleda, sest ega maailm teistpidi pöörlema ei hakka, kui sa läbi kukud," räägib Märt. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee