Foto: Stanislav Moškov
Rainer Kerge 16. aprill 2021 22:30
„Sõja teemat ma pigem väldiksin. Kõige muu üle võib teatava pieteeditundega nalja teha,“ sõnastab humorist ja poliitik Priit Aimla vastuseks küsimusele, mis valdkond võiks olla satiirikule tabu. „Kui võtta näiteks erinevate vähemuste või puudega inimeste teema – kui tahame kohelda neid võrdväärselt teistega, peame lubama ka nende kulul nalja heita. Piiritunnetus on muidugi väga oluline. Nagu ka vanasti, kui pidi sõnad seadma nii, et iva tuleks välja, mõte oleks arusaadav, aga sõnade rüü oli nii täpne, et keegi kuskilt kinni ei saanud hakata.“

Esmaspäeval, 19. aprillil 80aastaseks saav Priit Aimla teab, millest räägib, sest tema humoristi- ja satiirikupõlve loomingulisemad aastad jäid suuresti nõukogude aega, mis eeldas humoristilt täpseid kujundeid ja publikult nutikust neid mõista. Ei mingit otselajatamist, esitatu pidi olema TOKK – tsensuuriliselt on kõik korrektne.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (3)

I. 17. aprill 2021 12:45
Aga kui vähemused naljast aru ei saa? Meenutagem Charlie Hebdo juhtumit.
Õige on 17. aprill 2021 19:43
Ei saa, siis ei saa! Praegu ongi suund sinna, et vähemused, kes iganes nad on, oleks nagu puudega ja vajaksid erikohtlemist!
E. Tallinnast 17. aprill 2021 06:21
Tunnen puudust tema, Jüri Aaarma, Kärna-Ärni, Ervin Abeli jt toonaste meeste huumorist tänaste tujurikkujate asemel. Palju jaksu uueks elukümnendiks!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS