Tele

Politseikroonika „Krimi“ tähistab: eetrisse jõuab saatesarja 800. osa (1)

Toimetas Liisa Mugra, 13. aprill 2021 17:53
Kristjan OjangFoto: Pressimaterjal
Politseisaade „Krimi“ on iganädalaselt eetris olnud juba 16 aastat. Täna toob politseiuudised televaatajateni juba saatesarja 800. osa.

„Oleme kõik eetris olnud 800 saadet arhiivis alles hoidnud ja võib julgelt öelda, et ajaloo seisukohalt on tegemist kuldaväärt materjaliga,“ ütleb saate produtsent Kaius Mölder.

Samal teemal

Esimene "Krimi" läks eetrisse 2005. aasta augusti viimasel nädalal. Saatejuhiks sai Rando Tooming, kelle mõned kuud hiljem vahetas välja Imre Kaas. „„Krimi“ saated on alati olnud saatejuhi nägu. Kõige kauem juhtis saadet Imre Kaas, kes algselt lubas paar saadet ära teha, kuid see ajutine lahendus venis 8 aasta pikkuseks“, meenutab produtsent Kaius Mölder.

Järgmisena võttis saate juhtimise üle Robert Rool, kes oma nooruse ja avatusega tõi saatesse uut värskust. Peale Rooli siirdumist populaarse „Õhtu!“ saatejuhiks võttis aastal 2019 „Krimi“ juhtimise üle ERR-i kooliga Kristjan Ojang. 

Hetkel „Krimi“ saadet juhtiv Ojang tõdeb, et iganädalane politseikroonika on üks neid saateid, millele elu toodab ise sisu: „Nii kurb või tore kui see ka ei ole, siis kuritegevus päriselt kuhugi ära ei kao. Ja ega me ei räägi oma saadetes ka ainult kurjategijatest. Näiteks viimasel ajal on mitmel korral teemaks tulnud koroonaaegsed olmetülid, kus päevad läbi kodukontorites toimetavad inimesed kipuvad naabritega veidigi kõvema lärmi puhul tülli minema. Selline probleem on omamoodi ajastu märk ja kui arhiivi kaevuda, siis küllap leiaks nende 800 Krimi saate hulgast selliseid ajastut märkivaid lugusid päris palju.“

„„Krimi“ kannab sügavat ennetuslikku eesmärki. Kui isegi üks inimene tuhandest jätab saatest tagajärgi nähes purjuspäi autorooli istumata, kiirust ületamata või paigaldab tulekahju-hirmus oma majja suitsuanduri, on eesmärk täidetud,” on Mölder tulemusega rahul.

Eesti vaadatuima politseisaate „Krimi“ eelkäija oli "Politseikroonika", mida juhtis Peeter Võsa. Saadet toodab produktsioonifirma Kinumiis.

Samal teemal

20.03.2021
RAAMATUD TAASKASUTUSSE! Riiulisse seisma jäänud raamatud saab aprillis suunata uuele ringile
13.03.2021
Medalitega pärjatud tõstja ajas koduriigis inimese alla ja võib minna kuni viieks aastaks trellide taha
13.03.2021
Kuidas Sputnik JOKK-skeemiga Eestisse naasis
13.03.2021
Veerpalude ja Tammjärve kohtuistungid Austrias lükkuvad muudkui edasi