Prints HarryFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Triin Tael 13. aprill 2021 09:08
Enam kui aasta võõrsil viibinud prints Harry naasis oma vanaisa prints Philipi matusteks kodumaale. Pühapäeval Heathrow’ lennuväljal maandunud prints majutus tuttavasse paika.

Ajakirja People teatel peab Harry matuste-eelset karantiini oma endises kodus Frogmore Cottage’is, mis asub Windsori lossi territooriumil. Seal elas ta koos oma kaasa Meghani ja pisipoeg Archiega enne Ühendkuningriigist Põhja-Ameerikasse siirdumist. Harry järgib Covidi-protokolli, et laupäeval perega matusetalituseks taasühineda. Tegelikult nõuavad reeglid küll märksa pikemat eneseisolatsiooni, kuid printsile tehakse vanaisa surma puhul erand. 

Californiasse kodu rajanud Sussexi hertsogipaar pakkus Frogmore Cottage’it elamiseks Harry onutütrele printsess Eugenie’le, kes tõi veebruaris ilmale pisipoja. Seal ongi ta koos abikaasa Jacki ja vastse ilmakodanikuga elanud. Briti meedia andmeil elabki Harry praegu nendega ühe katuse all. Eugenie on väidetavalt esimene pereliige, kellega Harry on pärast Ühendkuningriiki naasmist kohtunud. 

Teist last ootav Meghan oma abikaasaga kaasa ei sõitnud. „Arst soovitas hertsoginnal mitte reisida,“ ütles kuningakoja esindaja. Daily Maili andmeil on võimalik, et Harry peab Californiasse naastes 14 päeva karantiinis istuma, enne kui Meghani ja Archiega taasühineb.