Anthony HopkinsFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Triin Tael 12. aprill 2021 10:17
Pühapäevaõhtusel Briti filmiauhindade Baftade jagamisel võidutses Chloé Zhao "Nomaadimaa", mis võitis parima filmi, parima režissööri, parima naispeaosatäitja (Frances McDormand) ja parima operaatoritöö auhinna. "Tenetki" sai auhinna, kuid vanameister Anthony Hopkins püstitas galal vanuserekordi.

83aastane Hopkins võitis Florian Zelleri draamas "Isa" dementsusse varisevat meest kehastades parima meespeaosatäitja auhinna. Ta on kõigi aegade vanim meesnäitleja, kes on peaosatäitjate kategoorias laureaadiks kuulutatud. Rekord kuulub prantslanna Emmanuelle Rivale, kes pälvis 2012. aastal filmiga "Armastus" parima naispeaosatäitja Bafta, olles 84aastane.

Daily Maili teatel sai vanameister Hopkins paraku hakkama prohmakaga: ta unustas tänukõne pidamiseks Zoomi keskkonda siseneda, sest ei pidanud võitu tõenäoliseks ning oli oma Walesi hotellitoas ametis maalimisega. Tänavustel tähtsamatel auhinnagaladel eesotsas Kuldgloobusega on parima meespeaosatäitja auhind määratud postuumselt Chadwick Bosemanile ("Ma Rainey's Black Bottom").

Parimaks meeskõrvalosatäitjaks tunnistati Royal Albert Hallis ilma publikuta peetud galal Daniel Kaluuya ("Judas and the Black Messiah"). Naiskõrvalosatäitja preemia sai Yuh-Jung Young ("Minari"). Parimaks originaalstsenaariumiks kuulutati Emerald Fennelli "Paljutõotav noor naine".  Fennell on ühtlasi filmi režissöör. Christopher Nolani "Tenetit" pärjati parimate efektide Baftaga.

Isiklikult olid kohal vaid auhindade üleandjad, nende seas Hugh Grant, Priyanka Chopra ja "Bridgertoni" näitlejanna Phoebe Dyvenor.

BAFTA president prints William ei osalenud tseremoonial oma vanaisa prints Philipi surma tõttu.