INIMESE KODU ON MAA! Riho Nõmmik on olnud suurest teadusest eemal kolm aastat. „Fundamentaalteadlasena polnud mul varem mahti rakendusteaduse probleemidesse süveneda. Aga nüüd, kui on tekkinud vaba aega ja minuni jõuab aina enam infot plaanide kohta vallutada Marss, teeb mulle muret see, et rakendusteadus ja tehnoloogia vaatavad kosmoselendude radiatsiooniohust mööda.“Foto: Erki Pärnaku
Sirje Presnal 11. aprill 2021 22:30
Tehnoloogiliselt on inimkond juba peaaegu valmis pikkadeks mehitatud kosmoselendudeks ning Kuu ja Marsi kolonialiseerimiseks, kuid meie füüsiline keha ei ole paraku kosmosevallutusteks loodud.

Ainuüksi lend Marsile kujutab kosmiliste kiirguste tõttu tõsist ohtu inimese tervisele, pikaajaline Marsil elamine tähendab aga radiatsiooni tõttu kindlat surmaotsust, hoiatab 60 aastat kosmoseradiatsiooni uurinud füüsik Riho Nõmmik. Seega jäävad Elon Muski ja NASA suurejoonelised plaanid Kuu ja Marsi asustamiseks tema sõnul kahjuks ainult unelmaks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

TM 13. aprill 2021 21:09
Tore oli Riho Nõmmikust kuulda, kunagi kohtusime Tõraveres aparaadiehituse valdkonnas.
Urmas 12. aprill 2021 20:03
Miks Musk ei ole veel siiani ravil kusagil spetsiaalses haiglas oma Marsile kolimise ideede propageerimise pärast? Õnneks ta ei raiska vist riigi, vaid samasuguste ullikeste raha. Peab ikka parasjagu hull olema, et võtta kinnisideeks kolimine planeedile, mis ei ole ilma lisavahenditeta kõlbulik elamiseks inimesele planeedilt Maa. Kus kuradi peest võetakse see ressurss inimeste sinna kolimiseks. Tekivad uued "kosmosemaffiad" nagu Aafrikast Euroopasse "sõjapõgenike" puhul näeme? Kahju, et Merkel nii kaua enam ei ela, sest muidu saaks Saksamaa kõik oma üleliigsed "sõjapõgenikud" Marsile saata.

SISUTURUNDUS