Inimesed

Harry ja Meghani koju on saabunud politsei üheksa kuu jooksul üheksal korral (9)

Toimetas Triin Tael, 9. aprill 2021 09:44
Foto: Harpo Productions / Reuters / Scanpix
The Telegraphi andmeil on Santa Barbara maakonna politsei saanud prints Harry ja Meghan Markle'i koju üheksa kuu jooksul koguni üheksa väljakutset. Nii pole ime, et Sussexi hertsogipaar Oprah' intervjuus oma turvalisuse pärast muret väljendas.

Sestsaadik, kui kuninglik paar mullu juulis koos aastase poja Archiega Santa Barbara lähistele Montecitosse kolisid, on politsei saanud nende häärberisse arvukaid väljakutseid. Tegu on olnud nii telefoniväljakutse kui alarmi aktiveerumise ja kinnisvaravastaste kuritegudega, kirjutab Briti leht.

Samal teemal

Sissekolimise kuul kutsuti Harry ja Meghani häärberisse politsei lausa neljal korral – alati öisel ajal. Kolmel korral olnud tegu alarmi aktiveerumisega, ühel puhul telefoniväljakutsega. Jõuluõhtul elas hertsogipaar üle eriti närvesööva vahejuhtumi: keegi 37aastane mees oli nende valdustesse tunginud. Seoses samasuguse intsidendiga kutsuti politsei 26. detsembril.

Viimati sai politsei Harry ja Meghani koju väljakutse 16. veebruari öösel. 

Prints rääkis Oprah' saates, et kolis perega oma ajutisest kodust Los Angelesse turvakaalutlustel. "Kõige suurem mure oli see, et Kanadas teise inimese majas elades öeldi mulle lühikese etteteatamisega, et meilt võetakse turvateenistus." See oli kuningakoja reaktsioon Sussexite lahkumisele Põhja-Ameerikasse ja kuninglikest rollidest taandumisele. "Selleks ajaks oli meie täpne asukoht kogu maailmale teada," nentis Harry ja meenutas oma mõttekäiku: "Oot-oot, võib-olla suletakse piirid, meilt võetakse turvamehed ära, kes teab, kui kaua lockdown kestab, maailm teab, kus me oleme, see pole turvaline, me vist peame siit lahkuma."

Meghan ütles, et oli isiklikult kuninglikule perele kirjutanud ning anunud, et nad Harrylt isiklikke turvamehi ei võtaks: prints sai oma naise sõnul tapmisähvardusi. 

Harry põhjendas ka enda ja Meghani otsust Netflixi ja Spotifyga koostöölepingud sõlmida asjaoluga, et perekond sulges tema rahakraanid ning ta pidi oma pere julgeoleku kindlustamiseks raha hankima.

Samal teemal

07.03.2021
Harry ja Meghan teatasid oma esimesest Netflixi sarjast – printsi saab näha ka kaamera ees
06.03.2021
Leht: Meghan kavatseb sedapuhku kodus sünnitada
31.02.2021
Canterbury peapiiskop kinnitas, et Meghani jutt salapulmadest ei vasta tõele
29.02.2021
Meghani isa tahab, et Oprah Winfrey ka teda intervjueeriks