Inimesed

Suunamudija Sebastian Freiberg: kui üritan ennast vastavalt ühiskonnale kohandada, tunnen ennast veel rohkem ebamugavalt (2)

Liisa Mugra, 8. aprill 2021 15:09
Sebastian FreibergFoto: Agency Icon
„Juba väikesest saadik olen aru saanud, et ükskõik, milline ma olen ja kuidas käitun, ikka on siin Eestis inimesi, kes vaatavad nagu oleksin veidrik,“ tunnistab Sebastian Freiberg, keda on aastaid diskrimineeritud nahavärvi pärast ja tehtud õelaid kommentaare tema väljanägemise osas.

Kuigi Sebastian seda ise võib-olla enam tähele ei pane või üritab mitte välja teha, on igapäevane, et inimesed avalikus kohas näitavad näpuga, sositavad omavahel või teevad ebakohaseid kommentaare tema nahavärvi, väljanägemise või orientatsiooni kohta. „Muidugi üritan sellest mitte välja teha, aga selline ahistamine või terroriseerimine on oht minu turvalisusele,“ kirjeldab ta ja lisab, et viimane aasta, kui inimesed istuvad rohkem toas, on olnud vaimselt hea paus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.04.2021
Suunamudija Anita Sibul purunenud suhtest: tundsin ennast emana ja seksuaalne atraktiivsus kadus
26.03.2021
#14POLEOKEI | 14aastane suunamudija Marie-Liset Tauts: vanemad mehed on mulle saatnud pilte oma suguelunditest ja teinud nilbeid märkusi
12.03.2021
AASTA ILMA PAANIKATA | Sisuloojad Katri Kats ja Juhani: just risti vastupidi normidele tundubki see kõige õigem tegutsemine
27.02.2021
SKANDAAL: alasti suunamudija aeles ohustatud elevandi seljas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee