Inimesed

Marten Kuningal uus väljakutse: olen piinlikkusest üle saanud 

Ohtuleht.ee, 8. aprill 2021 12:26
Marten KuningasFoto: Martin Ahven
Ansambli Miljardid ninamees, laulja Marten Kuningas on võtnud omale uue eesmärgi - aastaid luuletusi kirjutanud mees paneb kokku oma esimest luulekogu!

"Luulest hakkas pihta minu muusikaline teekond," räägib ta "Ringvaatele" antud intervjuus ja lisab, et ka bänditegemine sai alguse just luuletustele tuginedes.

Samal teemal

Esimesed read pani Marten kirja enne teismeiga ja kui koolis igav oli, kirjutas ta aga riime. "See on midagi, mida mulle on kogu aeg teha meeldinud," sõnab ta. 

Oma esimese luulekogu tarbeks on mees läbi vaadanud kümneid oma vanu kirjutisi. Ta tunnistab, et on paljud luuletused ka ümber kirjutanud, kuid on ette tulenud ka seda, et Marten on algse teksti juurde tagasi pöördunud. "Ei tasu liialt üle toimetada."

"Olen piinlikkusest üle saanud. Põhjus, miks tahan need välja anda, on et julgen seda teha," sõnab ta ja ütleb, et vaatab oma tekste kaastundliku, uid sooja pilguga. "Seal on tekste ja kohti endast, mida varem ei julgenud avalikkuse ette tuua. Nüüd mõtlen, et mis ma neist ikka kaasas kannan, lasen minema ja lendu."

Samal teemal

18.10.2020
Ansambel Miljardid andis välja stuudioalbumi, mis on tabav kommentaar tänasele maailmale
07.10.2020
Neeme ja Marten Kuningas: vanemad tahavadki olla lastele hüppelauaks!
30.05.2020
Marten Kuningas: kui viis aastat tagasi olin nagu peksa saanud koer, siis nüüd olen hunnitult sirgem ja kindlam
06.11.2019
Marten Kuningas sai teise poja