Blind Channel Uuden Musiikin Kilpailu finaalisFoto: Miikka Varila/YLE
Katharina Toomemets 8. aprill 2021 11:16
Meie põhjanaabrit Soomet esindab tänavu Eurovisionil rokkbänd Blind Channel, kes võitis eelvooru Uuden Musiikin Kilpailu väga suure edumaaga. Kutid näitasid laval julgelt keskmist sõrme ning ka laulusõnad kutsuvad seda tegema. 

 

Nüüd on bändimehed avaldanud sotsiaalmeedias foto, kus kahe liikme keskmised sõrmed on kollase teibiga kinni tõmmatud ning sellele on kirjutatud banned ehk eesti keeli "ära keelatud". Pildi allkirjas seisab "Coming up" ehk "Tulemas". Pikemaid selgitusi jagatud pole, seega ei ole teada, kas EBU on teinud meestele ettekirjutuse, et laval keskmise sõrmega vehkida ei tohi või tähendab see, et bänd on võistluselt üldse eemaldatud. 

Umbes kuu aega tagasi külastasid bändiliikmed Soome populaarset taskuhäälingut "Otetaan yhdet", kus mainisid, et neil on palutud Eurovisionil keskmist sõrme mitte näidata, vahendab Escxtra. 

Eurovisioni reeglid ütlevad, et laval ei tohi ropendada ega kasutada muud lubamatut keelt, ning see hõlmab nii laulusõnu kui ka sõud ennast. Kuigi laulusõnades keskmise sõrme mainimine ei kvalifitseeru ilmselt ropendamise ega vandumise alla, on laval keskmise sõrme näitamine ilmselt küll Eurovisioni reeglite vastane. 

Soome astub Eurovisionil võistlustulle 20. mail teises poolfinaalis, nagu Eestigi.