Tommy CashFoto: Felix Laasme
Toimetas Katharina Toomemets 2. aprill 2021 12:38
Kontseptuaalkunstnik ning ainulaadne looja Tommy Cash andis välja uue loo "Zuccenberg", mis on ühtlasi üheks muusikapalaks 9. aprillil ilmuvalt lühialbumilt. Cashi uus album saab kandma pealkirja "Moneysutra" ning sellelt leiab ühise koostöö staaridega Diplo, $uicideboy$, Bones jt. 

 

"Selle loo teeb raev ja pettumus energiast, mis on juba mõnda aega keenud. Selles loos on kuulda kõiki tühistatud tuure, kontserte ja ootamist! Edasilükkamist! Kõike seda, mida see tobe viirus varjutab. Kõik mu sõbrad, kelle klubid suleti, kelle tööd võeti. Selles loos on kõik see. See lugu esindab kogu seda kinnist energiat, kuid samal ajal tervitab tulevikku. Kiitus Diplole ja $uicideboy$ile, kellega oli hämmastav töötada! Ei jaksa enam oodata!", kirjeldab Tommy Cash.

Tommy on aastat alustanud vägevalt. Märtsi alguses teavitas ta koostööst Adidasega, kellega ühes valmis eksklusiivne tossude seeria ning maailma pikimad jalanõud. Piiratud kogusele jalavarjudele anti ostuõigus vaid loosimise teel ning kampaania osutus üliedukaks ületades ülemaailmse meediakünnnise ning jõudes sedapuhku miljonite inimesteni. Sellele järgnes mitte vähem edukas koostöö ihaldatud Prantsuse luksusbrändiga Maison Margiela, kellega andis muusik välja ühise kollektsiooni, mis sisaldas rõivaid ja aksessuaare, sh bränditud kiirnuudleid. Ühiselt Margielaga anti välja ka lugu "Mute", mis sisaldas endas kolm ja pool minutit vaikust ning mis jõudis mitmel pool maailmas edetabelite tippu.

Alates oma esimesest albumist "Euroz Dollaz Yeniz" 2014. aastal on Tommy nihutanud piire ning tegutsenud edukalt rahvusvaheliselt nii moetööstuses kui ka kunsti- ja muusikamaailmas. Muuhulgas saadab teda edukas koostöö tunnustatud moeloojaga Rick Owens, kellega ühes toimus 2019. aastal KUMUs näitus "Süütud ja Neetud". Lisaks anti välja ühine kollektsioon ning muusik astus üles ka Owensi SS19 moeshowl. Tema kultuslike visuaalide eest on teda ülistatud ülemaailmselt.

Jõudes oma videosisuga ligi 70 miljoni vaatamiseni youtube's, astus Tommy Cash üles maailma kuulsaima pornosaidi Pornhub 2020. aasta auhinnatseremoonial. Kui gala eelmine aasta kunstiliseks juhiks oli muusik Kanye West, siis selleaastase tseremoonia lavastas Diane Martel, kes on mitmete tuntud muusikavideote lavastaja (The 1975, Miley Cyrus, Nicki Minaj, White Stripes, P!nk jt) ja koreograaf.

Cash on kogunud ka Euroopa ajakirjanduse kriitilist tunnustust, sealhulgas figureerinud Prantsuse stiilipiibli Antidote ning King Kong Garcon'i kaanelugudel ja jõudnud ajakirja Dazed kurikuulsas nimekirjas Dazed 100 kaheksandale kohale. Ta on töötanud armastatud muusikutega A.G. Cook, Joji, Boys Noize, Little Big jt. Lisaks tuuritanud muusikuga Charlie XCX "Pop 2" tuuril üle Euroopa ning artistiga Oliver Tree üle USA.

Kui olud võimaldavad, naaseb Tommy tänavu Euroopa kontserdilavadele ning aastal 2022 Ameerika Ühendriikidesse.