Üritused

VIIRUS SEGAB PLAANE! 2022. aasta noorte laulu- ja tantsupidu lükkub edasi (5)

Toimetas Katharina Toomemets, 1. aprill 2021 12:02
Tantsupidu "Minu arm" 2019. aastalFoto: Stanislav Moshkov
XIII noorte laulu- ja tantsupeo õppeprotsess pikeneb aasta võrra. Lisa-aasta vähendab võimalike piirangute mõju peo ettevalmistustele ning annab rohkem aega repertuaari selgeks saamiseks.

Registreerimine 2023. aasta noortepeole algab septembris.
Laulu- ja tantsupeo sihtasutuse juhataja Margus Toomla sõnul on viimased poolteist hooaega olnud tervele kultuurivaldkonnale ning ka laulu- ja tantsupeo liikumisele väga keerulised, kuna ära on jäänud nii proovid kui ka kontserdid ja etendused.

„Laulu- ja tantsupeoks valmistumine eeldab üldjuhul kõike seda, mis viimasel aastal suuresti võimatuks on osutunud – kooride, orkestrite ja tantsurühmade koosharjutamist, suurtes maakondlikes eelproovides osalemist ning tihedat tööd peonädalal,“ ütles Toomla ja selgitas: „Pikem ettevalmistusperiood leevendab oluliselt erinevate võimalike piirangute mõju laulu- ja tantsupeoks valmistuvate kollektiividele, sest aega repertuaari omandamiseks on rohkem.“ 

Margus Toomla sõnul on järgneva aasta põhiliseks eesmärgiks ühiselt laulu- ja tantsupeo liikumine pandeemia tardumusest välja tuua. „Kollektiividel seisab ees suur töö kõigiks siiani ära jäänud kontsertideks, etendusteks ja maakondlikeks laulupidudeks valmistumisega ning oma kunstilise taseme taastamisega, mis tähendab, et tulemas on väga tihe ja töökas hooaeg.“

Käesoleva aasta alguses kollektiivijuhtide seas läbi viidud küsitlus näitas Toomla sõnul, et nad on optimistlikud ning ootavad sügishooaega, et kollektiividega taas tööle asuda. „Uuringust selgus, et proovide tegemise on viimasel hooajal ära jätnud vähesed. Iga viies kollektiiv on teinud proove ka veebi teel, mis on aidanud hoida ühtsustunnet," tõi Toomla näite.

XIII noorte laulu- ja tantsupeo repertuaar jõuab osalejateni juba sel sügistalvel ning kunstilistel toimkondadel on kavas lisada õppeprotsessi täiendusi, kergendamaks kollektiivide ja nende juhtide tööd repertuaariga.

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist 2. juulini 2023 Tallinna Lauluväljakul ja Kalevi Keskstaadionil. Registreerimine noortepeole algab septembris 2021. Laulupeo kunstiline juht on dirigent Pärt Uusberg, tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman ning rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

Aasta edasi on lükatud ka tänavu suvel Jõgeval toimuma pidanud naiste tantsupidu ning Leedus aset leidma pidanud üliõpilaste laulu- ja tantsupidu Gaudeamus. Meeste tantsupidu, mis pidanuks 5. ja 6. juunil Rakveres toimuma, on lükkunud augustisse ning uuteks kuupäevadeks on 14. ja 15. august. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee