Inimesed

Prints Carl Philip ja printsess Sofia teatasid kolmanda poja nime 

Toimetas Triin Tael, 29. märts 2021 09:39
Printsess Sofia ja prints Carl PhilipFoto: Reuters/Scanpix
Rootsi printsi Carl Philipi abikaasa printsess Sofia tõi reede hommikul kell 11.19 ilmale kolmanda poja. Kaks päeva hiljem avaldas tema vanaisa, kuningas Carl XVI Gustaf kohtumisel Rootsi peaministriga beebi nime. Vastse ilmakodaniku portree on tema isa tehtud. 

Laps sai veebikülje Royal Central teatel nimeks Julian Herbert Folke ning vanaisalt tiitliks Hallandi hertsog. Teda hakatakse kutsuma prints Julianiks. Nimel Julian pole Sofia ja Carl Philipi jaoks perekondlikke sidemeid - neile lihtsalt meeldis see. Teine eesnimi on kummardus Sofia kadunud vanaisale, kelle teine eesnimi see oli, seletas kuningakoja pressiesindaja Margareta Thorgren väljaandele Svenskdam. 

Samal teemal

Folke on üks kuningas Carl XVI Gustafi eesnimedest, austusavaldus Rootsi kuningliku pere liikmele krahv Folke Bernadotte'ile (1895-1948), kes oli teise maailmasõja kangelane ning päästis natside käest palju juute ja ka mittejuute. 

Royal Central märgib, et Carl Philip ja Sofia avaldasid poja nimega austust armastatud pereliikmetele, kuid andsid talle ühtlasi "mittekuningliku" eesnime - see on igati paslik, arvestades, et kuninga hiljutise otsuse kohaselt ei saa tema pojapoeg tiitlit Tema Kuninglik Kõrgus ega pea tulevikus kuninglikku peret ametlikult esindama. 

2015. aastal abiellunud paari esikpoeg prints Alexander on neljane ja keskmine poeg prints Gabriel kolmene.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee