Saund

Rammsteini Tallinna kontsert lükkub taas edasi! „Ootame väga teiega 2022. aastal kohtumist!“ 

Katharina Toomemets, 24. märts 2021 16:48
Foto: AFP/Scanpix
Keerulise ülemaailmse olukorra ja avalikke üritusi mõjutavate Covid-19 piirangute tõttu on Rammstein sunnitud plaanitud Euroopa turnee juba teist korda edasi lükkama. Esiti pidanuks bänd Tallinnas esinema 2020. aastal, kuid see lükkus tänavuseks suveks. Nüüd on selge, et ka sel aastal rokisaurusi Maarjamaal ei näe. 

Bänd ja kogu meeskond on ääretult pettunud, kuid arusaadavatel põhjustel on niivõrd suure mastaabiga ürituste korraldamine hetkel raskendatud ning kontserttuuri edasilükkamine kahjuks möödapääsmatu. Kontserdid on edasi lükatud aastasse 2022. Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid. Rammstein plaanib kasutada aega asjalikult ja teha tööd uute lugude kallal. „Ootame väga teiega 2022. aastal kohtumist!“ teatab bänd.

Rammstein Foto: Jens Koch

Samal teemal

Sakslaste au ja uhkus Rammstein esineb Tallinna Lauluväljakul 20. juulil 2022. Uue albumiga võimsa comeback’i teinud Saksa industriaalroki lipulaev naaseb maarjamaale staadioniturnee “Europe Stadium Tour 2022“ raames. 

Viiendat korda ning võimsamalt kui kunagi varem Eestisse saabuv Rammstein suudab taas üllatuda – uue show valguspark, püro- ja tuleefektide maht ületab saksa ansambli kõigi varasemate kontsertide produktsiooni keerulisust ja mastaapi. Ning kui paar aastat tagasi esineti Lauluväljakul suvefestivalide tuuri raames, siis seekord tullakse täiesti uue, üle kahetunnise show’ga, mille keskel on ülisuur erikujundusega lava.

Tallinna kontserdi raames kõlavad nii palad Rammsteini uuelt stuudioalbumilt, sealhulgas „Deutschland“, „Radio“ ja „Ausländer“ kui ka bändi kõige suuremad hitid – „Du hast“, „Links 2-3-4“, „Ich will“, “Sonne“, „Mein Herz brennt“ ja palju teised. 

Rammstein on vaieldamatu kvaliteedimärk. Pole just palju bände, kes oleks võimelised Baltikumis showsid taas ja uuesti välja müüma ning seda juba pea, et kahekümne aasta jooksul. Rammsteini võib juba vabalt Eesti rahva lemmikbändiks pidada ning olla üsna kindel, et nende show’st lauluväljakul saab 2022. aasta suve suurim ja meeldejäävaim välikontsert. Rammstein tuleb ja tõstab laulukaare õhku!

Rammstein on rajanud ennast tipptasemel meelelahutajaks, kes läheneb muusikale kui kunstile – nende enda „kunstile“, mis on suurem kui maailm ise. Dramaatiline, oma mõõdult eepiline ning võimeline puudutama kõiki inimtajusid. Rammstein on hästituntud oma suurejooneliste live-lavastuste poolest, mille põhielementideks on alati viimse detailini lihvitud püro- ja tule- ning valgusefektid, mastaapsed lavakonstruktsioonid, provokatiivsed lavakostüümid ning rammsteinilik muusika. Iga Rammsteini kontsert on ühtmoodi tume ja sünge ning imetlusväärselt muinasjutuline – provokatiivsusega maitsestatud, ärge-proovige-seda-kodus-järgi teatraalne lavashow, mis on täis kõikehõlmava bensiini aroomi. Kuid lavashow keskel on alati need kuus bändiliiget – Till Lindemann, Flake Lorenz, Christoph Schneider, Paul Landers, Richard Z. Kruspe ja Oliver Riedel – see loovelement, mille ümber kõik ülejäänu pöörleb. 

Rammstein esineb Tallinnas 20. juulil 2022. Rammsteini Tallinna kontserdi piletid välja müüdud. Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.

Samal teemal

19.04.2020
Rammstein tuleb siiski Tallinnasse! Aga järgmisel aastal samal ajal
18.04.2020
VIDEO | Rammstein näitab, kui palju aega ja vaeva kulus nende uue albumi fotosessioonil
08.04.2020
Kahju! Rammsteini sel suvel Eesti ei näe: bänd uurib, kas turnee oleks võimalik edasi lükata
27.03.2020
Rammsteini tänavu ei näegi? Tõnis Lukas: massiüritused jäävad sel suvel ära