IGAVENE TEINE: Kroonprintsess Elizabeth (vasakul) ja tema noorem õde Margaret 1940. aastate lõpus. Noorem sõsar sai erinevalt tulevasest kuningannast nautida seltskonna- ja ööelu, kuid ei leidnud õnne ning suri 71aastaselt haigustest puretuna.Foto: VIDA PRESS
Triin Tael 22. märts 2021 17:19
Kui prints Harry naine Meghan tunnistas Oprah’le antud intervjuus oma enesetapumõtteid, väitis ta, et kuningakoda ei võimaldanud talle psühholoogilist abi. Samamoodi piinles omal ajal prints Harry kadunud ema Diana – kuid ka Elizabeth II õde printsess Margaret oli süüdistanud kuningakoja liikmeid oma hingepiinade ignoreerimises.

Prints Charlesi eksabikaasa Diana pihtis 1995. aastal kõmulises „Panorama“ intervjuus, et oli pärast esikpoeg Williami sündi piinelnud depressiooni käes, kuid ei saanud kuninglikult perelt toetust. „Ehk polnud keegi selles peres varem depressioonis või avalikult nutune olnud...“ Abieluprobleemid vallandusid Diana puhul ka buliimia ja enesevigastustena. Mõlema puhul polnud kuninglik pere mõistnud, et see oli ahastuses printsessi appihüüd.

Edasi lugemiseks: