Tommy ja Maisoni reklaam Viru keskusesFoto: Stanislav Moškov
Ohtuleht.ee 18. märts 2021 10:36
Varem maailmakuulsa disaineri Rick Owensiga korduvalt koostööd teinud räppar Tommy Cash on juba mõnda aega oma fänne õrritanud sellega, et peagi on midagi põnevat tulemas. Nüüd tundub, et Tommy on käed löönud järgmise kuulsa disaineriga, sedapuhku Maison Margielaga. 

Mõned päevad tagasi postitas Tommy oma sotsiaalmeediakontodele foto, kus poseerib koos viimast vinti raseda naisega, ning kirjutas seal juures: "Ta sünnib 18. märtsil." Muidugi hakati kohe spekuleerima, et Tommyl on tulemas uus lugu või lausa albumgi. 

Kolmapäeval jättis ta aga sotsiaalmeediasse vihje, et fännidel tasuks end sättida Viru keskuse juurde ja pilk kõrgustesse heita. Muidugi jooksid suuremad fännid sinna kohe kohale ja nägid, et keskuse seinale on tekkinud suured reklaamid, kus kirjas Tommy ja Pariisi kõrgmoebrändi Maison Margiela nimed. 

Tommy ja Maisoni reklaam Viru keskuses Foto: Stanislav Moškov

Keskpäeval teatas Tommy Cashi esindaja pressiteate vahendusel, et mees annab koos tunnustatud prantsuse moemajaga Maison Margiela välja ühise kollektsiooni.

Koostöö hõlmab riideid ja aksessuaare, aga ka ühist lugu, mida saadab järgnev artisti mõtteavaldus:

"Enamikule meist tähendab ärkvelolek kõikvõimalike spetsiaalselt tarbimiseks loodud helidega pommitamist. Pidevalt summutatakse argimaagilised tänava-, kodu- ja loodushelid ükskõik mille poolt, mida algoritmid pakuvad. Linnulaulu asemel laseme kõrvus mängida mõnel podcastil või kõigel muul, mis viimase 144 aasta jooksul salvestatud. Tegelikkuses ümbritseva informatsiooni asemel võtavad meie kõrvad vastu lõputu eskapistliku tulva. Või 24/7 uudistevoo, mis on meile püsivaks ärevusallikaks. Veelgi enam on see süvenenud pandeemia ajal, mil info tarbimine on järjepidevalt asendamas seda, mis on alles jäänud "tegelikust elust".

Siit tuleb ravi, koostöös Maison Margielaga.

Jõuline lähenemine peale idabloki räpikuninga mõnda aega kestnud vaikust laialdaselt levinud virtuaalkontsertide ja pandeemia-albumite keskmes. See on lockdown'i hümn, mis on väljatöötatud kõigi aegade sügavaimast helist. Tugev vastumürk pea kõigele, milles algoritmid sind ümber sõrme üritavad keerata, nüüdsest kuulatav kõikidel voogedastusplatvormidel. Ületamatu helimaastik nii õppimiseks, joonistamiseks kui ka magamiseks. Täiuslik võidumäng räpimängu Jonny Cage'i poolt.

Selle muusikateose lõuend on luksuslikult puhas ja samas igatpidi ajatu ja universaalne. Jätkuks avant-garde'i teerajajate tööle on valminud lugu, mis on võrreldav Malevichi Musta Ruuduga - olles siiski kaugel nurklikkusest ning kõlades võrdväärselt imeliselt igas helisüsteemis."

Pariisis asuv Maison Margiela moemaja on sünonüüm ainulaadselt ebatraditsioonilistele põhimõtetele ja filosoofiale, kus dekonstrueerimine ja pärimus käivad käsikäes, et luua disainilahendusi, mis esitlevad moodi enam tähenduskunstina kui isikukultusena. Koostöö artistiga Tommy Cash sobib moemaja profiiliga valatult ning ettevalmistused selleks on kestnud kuid.