Inimesed

Venelaste värske eurolaulik saab feminismi ja geisõbralikkuse eest sõimata (8)

Ohtuleht.ee, 13. märts 2021 14:00
ManizhaFoto: TASS/Scanpix
Venemaa saadab Rotterdami Eurovisionile Tadžikistanist pärit lauljanna, kuid 29aastane Manizha saab juba kommentaariumis oma vaadete eest sõimata.

Ilta-Sanomate kolumnist Arja Paananen kirjutab oma veerus "Näin Venäjällä" ("Venemaal siis nõndamoodi"), et venelased valisid Manizha pala "Russian Woman" vene naiste õigustest 8. märtsil ehk siis naistepäeval rahvahääletusega oma eurolauluks. Hoogne räpilõikudega pala, mille esitaja kannab videos turbanit ja veripunaseid tunkesid, ei kaitse Paananeni sõnul kaugeltki pereväärtusi, vaid kutsub venelannasid üles stereotüüpe trotsima ja müüre maha murdma. 

"Misjärel on mõistagi loogiline, et nii Venemaa massi- kui ka sotsiaalmeedia täitusid solvavatest kommentaaridest, kus sõimati nii lauljat, tema aksessuaare, võistluslaulu kui ka pala väljavalijaid, kogu Eurovisiooni lauluvõistlust ning lõpuks ka Euroopat ja kindluse mõttes ka Ühendriike," ironiseerib Paananen.

Kuigi koos perega sõja jalust põgenenud Manizha on suurema osa elust elanud Venemaal, peavad kriitikud tema valimist Eurovisioni lauluvõistlusele solvanguks nii venelannade kui üldse kõigi venelaste vastu. Tema feminism ja geisõbralikkus ajab paljudel harja punaseks. Kõige valjemate vastaste väitel on "Russian Woman" koguni presidenti Putini uue põhiseaduse vastane.

Samal teemal

09.03.2021
Venemaa tänavune eurolaul räägib vene naistest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee