Inimesed

Vabatahtlik päästja Andres Puusepp aitas hätta sattunud last: väike poiss, tema ema ja arstid olid väga tänulikud  (1)

Toimetas Liisa Mugra, 11. märts 2021 13:10
Andres PuuseppFoto: Tiit Tamme
Üle nelja aasta vabatahtliku päästjana tegutsenud Andres Puusepa valvevahetus Nõmme komandos päädis ühe pika ja huvitava väljakutsega, kui üheskoos aidati üht väikest poissi. 

Nimelt kirjutab Päästeamet oma Facebooki lehel olukorrast, kus läks vaja lausa seitsme päästja abi, et poisslapse sõrm vabastada mutri raudsest haardest. "Päästja 1 hoiab poisi kätt fikseeritult. Päästja 2 fikseerib torutangidega mutri näpu alt, et see oleks lõikamisel stabiilne.Päästja 3 valgustab taskulambiga tööala. Päästja 4 jahutab lõigatavat pinda süstlaga. Päästja 5 töötleb mutrit mikromeetri kaupa väikese elektrilise lõikuri ja rauasaega," kirjeldatakse olukorda. 243 minuti jooksul vahetasid seitse kutselist ja kaks vabatahtlikku päästjat korduvalt omavahel ülesandeid, et silm terav ja käsi täpne püsiks. Lisaks läks vaja nutikust, improviseerimist, töövahendite kohandamist ja rahulikku meelt. 

Nende seas oli ka Andres, kes lisab omakorda, et väike armas poiss, tema ema ja arstid olid päästjatele tehtud töö eest väga tänulikud.

Samal teemal

03.03.2021
Vabatahtlikuks päästjaks hakanud Ott Lepland: väljakutsele minnes möllab sees adrenaliinitulv!
24.02.2021
FOTO | Tanel Padar alustas vabariigi aastapäeva vahetusega Nõmme päästekomandos
04.01.2021
Andres Puusepp testis Eesti kõige populaarsemat kaalulangetuse meetodit ja kaotas 16 kilogrammi
24.12.2020
Andres Puusepp jõuludest: me ei pane ennast koju lukku. Saan aru, et keeruline aeg, aga natuke tahaks elada ka