Saund

KOGU TÕDE TULEMUSTEST: esiviisikut lahutas „Eesti laulu“ finaalis üks(!) punkt, noorte koperdamised andsid võidu vanameister Suvistele (15)

Viljar Voog, 6. märts 2021 23:59
Superfinaalis suurepärase tulemuse teinud Sissi jäi finaali rahvahääletusel alles kaheksandaks! Foto: Stanislav Moškov
On aeg lõpetada „Eesti laulu“ hindamine läbi palade meloodilise tugevuse või artistide nootide tabamise – see pole mingi kultuurisündmus! Tegu on ju katsevõistlustega laulmise Euroopa lahtisteks meistrivõistlusteks ja spordis näitavad täit tõde vaid numbrid – kurb tõdemus on, et noored artistid jooksid finaalis lati alt läbi, mis kinkis Uku Suvistele võidu ja koha Eurovisionil!

Nii nagu kuri pahalane Thanos väitis „Tasujate“ viimase filmi kliimaksis, saab ka Uku Suviste öelda, et ta on paratamatu. Kui lembelaulik jõudis juba välja „Eesti laulu“ superfinaali ehk kolme parima sekka, oli tema võit kindel. Tasub aga tähele panna, kui lähedal oli Suviste sealt välja jäämisele, sest tavafinaalis mahtusid rahva ja žürii häälte kokku liitmisel esimesed viis etteastet vaid ühe punkti sisse!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.02.2021
Apsakas! Kas „Eesti laulu“ Suurbritannia väliskohtunik andis finalistidele valed punktid?
06.02.2021
Olavi Pihlamägi „Eesti laulu“ võitjast: minu ennustus täitus ja olen rõõmus, et Uku sai vabaks laval rippunud ahelatest
06.02.2021
VIDEO, GALERII JA BLOGI | Eurovision siiski on Ukule määratud! „Eesti laulu“ võitja Uku Suviste: mida aeg edasi, seda vähem oskasin loota
06.02.2021
Uku Suviste kümne aasta plaanidest: „Loodan, et toimunud on muutus minu pereelus.“