Tele

SUUR GALERII | Laulu, tantsu, tralli ja tõsielusaateid! TV3 tähistab 25. sünnipäeva 

Ohtuleht.ee, 6. märts 2021 14:25
TV3 saated ja tegijad läbi aegadeFoto: TV3
6. märts 1996 tõi elevust sadadesse tuhandetesse Eestimaa kodudesse, sest televiisoriekraanide nurka ilmus täiesti uue telekanali logo – see oli TV3, mis moodustati EVTV/RTV baasil.  Täna saab TV3 25aastaseks ning kuulub Eesti suurimasse meediagruppi TV3 Grupp. Juubeliaasta auks rõõmustab TV3 vaatajaid juba praegu mitmete eriprojektidega, kuid suurimad üllatused ootavad ees sügishooajal. „TV3 on alati pakkunud parimat meelelahutust ning teeb seda ka juubeliaastal. Eriti säravad on plaanid sügishooajaks, mil muu erilise  hulgas hakkame ka uut superstaari otsima,“ kinnitab TV3 tegevjuht Signe Suur.  

Veerandsaja aasta jooksul on TV3 pakkunud palju kvaliteetset kodu- ja välismaist programmi ning olnud armastatud meelelahutaja ning ka uuenduste maaletooja.

Esimesena Eestis tõi TV3 telepublikuni mitme saatejuhiga uudisteformaadi „Seitsmesed uudised“ ning eetrisse diktorist ilmateadustaja; kodumaised tõsielusarjad „Robinsonid“, „Džunglistaar“, „Farm“, „Tenerife“, „Lihtne elu“, „Naistevahetus“, „Minu imeline muutumine“, „Rannamaja“; võimsad telemängud „Kes tahab saada miljonäriks?“, „Võta või jäta“, „Rooside sõda“; suurshowd „Eesti otsib superstaari“, „Laulud tähtedega“, „Eesti talent“, „Laulupealinn“, „Su nägu kõlab tuttavalt“, „Maskis laulja“; jutusaated „Kahvel“, „Koosolek“, „Õhtu“, „Kolmeraudne“ jpm.

Lisaks on aastaid vaatajalemmikud olnud maailmakuulsad seriaalid „Vaprad ja ilusad“ ja „Kirgede torm“ ning palju suurepärast kodumaist teletoodangut: „M Klubi“, „V.E.R.I“, „Kired“, „Kartulid ja apelsinid“, „Silva“, argiõhtune legendaarne  „Kodu keset linna“, alati oodatud „Kättemaksukontor“, särtsakas „Padjaklubi“ jpm, mis on tänu tuhandetele fännidele ülipopulaarsed. 
TV3 huumorisaated on alati soojalt vastu võetud, eriliseks lemmikuks on saanud aastavahetuse pärl „Edekabel“.

TV3 on kõrgelt hinnatud väga hea filmivaliku poolest, mis toob filmisõbrale koju nii Eesti kui ka maailmakino populaarsed linateosed. Värvikaks traditsiooniks on läbi aastate olnud jõulufilmid „Üksinda kodus“ ja „Visa hing“.

TV3 heategevussaade „Inglite aeg“ on koos vaatajatega abistanud paljusid hädasolijaid ning tänugala „Eestimaa uhkus“ liigutanud südameid ja tunnustanud kangelaslikke inimesi.  
 
Aastate jooksul on TV3 tegemised jõudnud ka eetrist välja – olgu selleks siis fännipäevad, vaatajamängud või suurejoonelised otsesaated, millele kohapeal kaasa elada. 
 
TV3 algusajast on telekanalis tänaseni ametis näiteks praegune uudisteankur Sirje Eesmaa, avalike suhete juht Annely Adermann ning saatejuht ja uudistereporter Allan Muuk.