Saund

KOROONA KÄRBIB TIIBU! Külalisesinejad „Eesti laulu“ finaalilavale ei pääse 

Toimetas Geidi Raud, 4. märts 2021 18:46
"Eesti laulu" finaalis esineb teiste seas ka Liis Lemsalu.Foto: Stanislav Moshkov
Laupäeval toimuvas "Eesti laulu" finaalsaates selgub artist, kes esindab Eestit tänavu Eurovisioni lauluvõistlusel. Konkursi korraldamine koroonakriisi haripunktis seob aga korraldajate käed tugevalt kinni: Saku suurhalli kontserdile publikut ei lasta ja kontaktide vältimiseks salvestatakse ka vaheesinejate etteasted saate jaoks juba reedel ette.

Lisaks 12 finalisti esitlustele pakub "Eesti laul" televaatajatele ka uut kodumaist muusikat, mis Eurovisionile ei pürgi – värsket loomingut esitavad Liis Lemsalu, Stefan ja Smilers. Vaatajate ette astuvad ka ansamblid Mr. Lawrence, Pitsa ja Goresoerd. 

“Soovime pakkuda kaasaelajatele ilusa elamuse ja toetada Eesti muusikat ning artiste. Oleme selle nimel teinud finaalsaates ka mitmeid muudatusi. Keskendume otsesaates võistlusele ja kontaktide vähendamiseks salvestame näiteks varem ära külalisartistide lavaetteasted,” räägib peaprodutsent Tomi Rahula finaali eel.

Ka tänavu lisavad finaalsaatele vürtsi vaheklipid, mis sel korral saadavad tuntud meelelahutajate püüdlusi uutes ametites. Laupäeval esmakordselt vaatajateni jõudvates videolugudes otsivad uusi väljakutseid näiteks Tanel Padar, Andres Kõpper, Ivo Uukkivi, Sepo Seeman, Reimo Sagor ja Kait Kall.

Samal teemal

"Eesti laulu" seekordsed vaheklipid on saanud inspiratsiooni “Pealtnägijast – uuriva telemagasini eeskujul juhatab "Eesti laulu" lühilood sisse Mihkel Kärmase prototüüp, keda kehastab Karmo Nigula. Klippide stsenarist on Kait Kall, režissöör Arun Tamm ja tootja Get Short Films.

Eesti Laulu esikolmik selgub rahvusvahelise žürii ja rahvahääletuse tulemusena. Hääletus avaneb saate alguses. Superfinaali pääseb kolm artisti, kelle seast valib võitja välja rahvas.

"Eesti laulu" finalistid esinemisjärjekorras:

1.    Egert Milder: “Free Again”
2.    Suured Tüdrukud: “Heaven’s Not That Far Tonight”
3.    Hans Nayna: “One By One”
4.    Ivo Linna, Robert Linna, Supernova: “Ma olen siin”
5.    Karl Killing: “Kiss Me”
6.    Uku Suviste: “The Lucky One”
7.    Sissi: “Time”
8.    Jüri Pootsmann: “Magus melanhoolia“
9.    Redel: “Tartu”
10.    Koit Toome: “We Could Have Been Beautiful”
11.    Andrei Zevakin & Pluuto: “Wingman”
12.    Kadri Voorand: “Energy”

6. märtsil toimuva finaalsaatele otseülekanne algab ETVs kell 19.30. Saatejuhid on Tõnis Niinemets ja Grete Kuld. Suursündmuse muljeid kajastab ka Õhtulehe otsestuudio

Samal teemal

06.02.2021
VIDEO, GALERII JA BLOGI | Eurovision siiski on Ukule määratud! „Eesti laulu“ võitja Uku Suviste: mida aeg edasi, seda vähem oskasin loota
05.02.2021
ÕL EDETABEL | Õhtulehe muusikatoimkonna sümpaatia „Eesti laulu“ finaalis kuulub Jüri Pootsmannile!
03.02.2021
„Eesti laulu“ vaheklippide stsenarist Kait Kall: meelelahutus pole nii traagiline, nagu inimesed arvavad
03.02.2021
TEADAANNE! Ansambel Smilers: jah, oleme „Eesti laulu“ finaalis ilma konkursita