Inimesed

Kirsti Timmer: mõni poolearuline on uhke, et ta poest maski puudumisel lahkuma sunniti (62)

Toimetas Liisa Mugra, 2. märts 2021 13:38
Kirsti TimmerFoto: Tiina Kõrtsini
Kirsti Valdstein-Timmer tegi Facebookis avaliku pöördumise, kus arutles koroonapandeemia üle, tuues välja maskivastaste rumaluse ning kiites Eesti meditsiini.

"Mõni poolearuline on uhke, et ta poest maski puudumisel lahkuma sunniti, teeb endast pildi ja irveldab sellel," tõdeb Kirsti.

Samal teemal

Kirsti sõnul on Hendrik Sal-Salleril hea mõte, et kõik need, kes väidavad, et koroonat ei ole olemas, või keelduvad kandmast maski – palun tehke avalik pöördumine ja kinnitage oma isikukoodi ja allkirjaga, et te loobute haigestudes igasugusest arstiabist. "Te ei vaja ju seda, sest haigust ei ole," kirjutab Timmer.

"Mina sain kaheksandal raseduskuul kopsutrombi ja olin kuid intensiivis keskhaiglas, ma jäin ellu tänu meie meditsiinile. Pole hullemat tunnet lämbumistundest, kui su veres on vaid 17% hapnikku ja sa ei liiguta enam kätt ega jalga ega suuda öelda sõnagi ja ahmid õhku, aga ei jaksa, õhku ei tule peale, tunnedki, et lämbud ära ja ongi kõik... Uskuge mind, keegi ei taha seda tunda, see on ebainimlik, see on kõige õudsem tunne ja jubedam hirm, ma olen selle ise läbi teinud," meenutab Kirsti. 

Tema sõnul tunnevad sama tunnet ka hingamisraskustes koroonahaiged. "Mu sõbrad, kes põdenud seda haigust, ütlevad, et ka paar kuud hiljem on raske hingata, justkui ei saa õhku peale. Selliste sümptomitega ei aita sind MMSi aurupilves mediteerimine või pärg peas targutamine, et "valitsus petab meid", sind aitab vaid hingamisaparaat ja inimesed, kes oskavad sellega midagi teha," arvab Timmer.

"Piinlik on lugeda täiskasvanud inimeste rumalust, te räägite asjadest, millest te paraku midagi ei tea. Ära kanna maski, aga ära küsi siis hiljem ka abi, nagu arst annab vande aidata, anna sina allkiri abist loobumiseks. Mina kannan maski!" lisab Kirsti. 

Samal teemal

30.03.2021
Kaardimoor Kirsti Timmer: kui inimene oma võimetega ei tegele, hakkab see tervisele
01.02.2021
GALERII | Õpilased ja õpetajad! Nemad on tänavused „Eesti selgeltnägijate tuleproovi“ osalejad
01.02.2021
Kuuendat põlve nõid Merily Timmer: olen ette näinud inimeste surma, haigusi, õnnetusi
25.01.2021
Kirsti Timmer: kui oled saanud vähidiagnoosi, palun usalda arste!