Liis Lemsalu ja StefanFoto: Krõõt Tarkmeel
Toimetas Liisa Mugra 2. märts 2021 09:34
2. märtsil ilmus Liis Lemsalu ja Stefani suvehõnguline duett „Doomino“, mille muusika ja sõnade autoriteks on noored lauljad ise.

„Sellist lugu pole mul enda soolokarjääri jooksul mitte kunagi olnud. See on teistsuguse kõlaga. Siin on elemente, mis on minu jaoks väga põnevad ning mängulised ja mida olen alati tahtnud katsetada, kuid kunagi pole selle jaoks olnud õiget pinnast. Stefaniga klappis meil kohe hästi ning koos loo kirjutamise protsess läks väga kiirelt. Ta on üks ääretult andekas laulukirjutaja, kelles on palju talenti ja mul on suur heameel, et saame ühise loomingu kuulajateni tuua,“ jutustab Liis.

Kui loo kirjutamise protsess oli kiire, siis stuudios lihviti lugu mitmete suurhittide taga peituva produtsendi Vallo Kikase käe all pikki päevi ja öid: „Liis ja Stefan pöördusid minu poole eelmise aasta sügisel ideega koos lugu teha ning kuna mõte tundus koheselt vahva, saimegi varsti stuudios kokku. Nad olid juba varasemalt ilma minuta ühe sessiooni teinud ning neid ideid kuulasime siis üheskoos stuudios. Esialgu jäi sõelale kaks ideed, millest valisime ühe välja ning sealt „Doomino“ alguse saigi. Algdemo oli mängitud kitarriga, mida ka stuudios katsetasime, kuid et see tundus kuidagi vanamoodne, siis proovisin modernsemalt läheneda ja see toimis. Ma arvan, et „Doomino“ sai mõnus tantsulugu ning on üsna erinev Liisi ja Stefani varasemast loomingust. Liisi ja Stefaniga koostöö oli neil rohketel ühistel tundidel äärmiselt tore!“

Liis on eestikeeles laulnud juba viis aastat, kuid Stefani jaoks on see esmakordne: „„Doominot“ salvestades oli keele tõttu mõnus teistmoodi ärevus sees ja laulda oma esimest eestikeelset singlit koos väga andeka Eesti naisartistiga on mulle suur au. Liis on väga soe ja sümpaatne inimene ning meil oli väga lõbus koos stuudios musitseerides aega veeta. See on mu senistest projektidest kindlasti üks lemmikuid, kõige teistsugusem ja ägedam ning mul on väga hea meel teha koostööd nii kõrgel tasemel tiimiga.“

Stefanit üllatas väga Liisi tegutsemiskiirus: „Kui kirjutasime viisi, tuli Liis juba järgmisel päeval peaaegu valmis sõnadega.“ Sõnu kirjutades lähtus sõnade autor Liis suurel määral unenägude maailmast. Kindlasti tuli osa inspiratsiooni paratamatult ka eelmise aasta sündmustest, kui paljud meist kahtlesid selles, et kas see kõik on nüüd unes või ilmsi.

„See on alles meie eelmäng! Täna on väljas lugu, laupäeval esitame seda esimest korda otse „Eesti laulu“ finaalis ning kuu jooksul ilmub „Doomino“ parajalt kreisi muusikavideo. Püsige lainel, sest see pole unes, vaid ilmsi,“ muheleb Liis.