Inimesed

Täiendatud! Algselt avaldatud 01.03.

Kaire Vilgats sai pojalt koroonaviiruse: haiglas selgus, et see oli arenenud kahepoolseks kopsupõletikuks (48)

Kroonika, Ohtuleht.ee, 5. märts 2021 07:45
Kaire VilgatsFoto: Stanislav Moškov
Kaire Vilgats tunnistas esmaspäeval "Ringvaates", et ka tema on hiljaaegu koroonaviiruse läbi põdenud. "Olin kuulnud, et koroona on selline – oled haige, siis hakkab leevenema ja siis tuleb jälle peale. Umbes nii ta mul oligi," tõdes Vilgats saates.

Laulja rääkis Kroonikale, et teab täpselt, kuidas salakaval viirus ta kinni püüdis – ta sai nakkuse oma teismeliselt pojalt Mihkel Mattiaselt (15), kes põdes koroonat üsna kergelt. "Pojal oli natuke nohu ja väsimust. Ta tahtis rohkem magada, aga ei midagi hullu," märkis Kaire, kes ise ei pääsenud üldse nii kergelt. "Haiglas selgus, et koroona oli arenenud kahepoolseks kopsupõletikuks, ja mulle hakati manustama kuulsat ravimit Remdesiviri."

Samal teemal

Kaire kirjeldas ka enda esimest ööd haiglas – kuna palatikaaslane hirmsasti norskas, ei suutnud ta uinuda: "Ega ma pahandanud selle peale, kuna mul endal oli nii halb olla, et see kõik tundus pigem tragikoomiline."

Refereeritud artikli täistekst Kroonikas.

Kaire sõnul olid peamisteks sümptomiteks palavik ja köha. "Siis palavik läks ära ja neljandal päeval mõtlesin, et lähen juba jalutama ning äkki saan terveks. Sellel õhtul täpselt tõusis uuesti palavik ja tekkis peavalu, mida ma pole elus tundnud. Nagu noaga käiks aeg-ajalt läbi pea. See oli kõige nõmedam osa," räägib Vilgats. 

"Olin kümme päeva kodus haige. Mõtlesin, et kutsun kiirabi siis, kui väga halvaks läheb, aga poeg üks hetk ütles, et ma ei piinleks, ja seega kutsusin endale kiirabi," meenutab Kaire, et sattus koroonaviirusega isegi haiglasse, kus oli seitse päeva.

Kuigi Vilgats ise oma elu pärast muret ei tundnud, tunnistab sõbranna Dagmar Oja, et tema muretses küll. "Mulle saadeti video, kus Kairel oli kanüül käes, hapnikumask ees ning ta üritas kõndida, siis mul oli hirm ja pisarad ikka voolasid," räägib Oja.

Samal teemal

21.02.2021
„Eesti laulu“ finalistid Kaire Vilgats ja Dagmar Oja ehk Suured Tüdrukud: meil on kohver Eurovisionile alati pakitud
21.02.2021
„EESTI LAUL“ | ÕL VIDEO | Kaire Vilgats ja Dagmar Oja: meil on kohver Eurovisionile alati pakitud
19.02.2021
GALERII | „Eesti laulu“ läbimäng: keegi kukub redelilt, keegi hõljub, laest laskuvad alla ketid ehk Mis hakkab toimuma teises poolfinaalis?
06.02.2021
Suured tüdrukud: poleks uskunud, et "Eesti laulust" saab karussell, millelt enam maha ei saa