Tele

Operaator Mustafa Celik sai pidulikult kätte Eesti kodaniku tunnistuse (14)

Toimetas Merilyn Närep, 22. veebruar 2021 21:24
Mustafa CelikFoto: Erlend Štaub
"Eesti kodakonsuse saamine oli minu jaoks väga positiivne, sest see aitab tööalaselt väga palju. Ma alguses ei tahtnud Türgi kodakonsusest loobuda," sõnab värske Eesti kodanik Mustafa Celik "Ringvaates", et viimane piisk karikas kodakonsuse vahetamiseks oli Austraalia viisa taotlemine.

"Tahtsin Austraaliasse minna ja minu kolleeg Alvar Tiisler sai e-viisa ühe minutiga, aga mina tegelesin sellega peaaegu kolm nädalat. Pidin näitama kontoseisu, maja pabereid, palju abikaasal raha on jne," selgitab Mustafa.  Viimaks sai ta siiski viisa. "Mõtlesin, et okei, aitab küll ja avasin politsei.ee," meenutab operaator.

Eesti kodakondsuse saamiseks tuli Mustafal sooritada eesti keele eksam ning põhiseaduseksam. Operaator on Eestis elanud juba 12 aastat ning tal oleks olnud võimalik Eesti kodakondsust taotleda juba varem, aga mees tunnistab, et seni polnud tal südames nii suurt soovi Türgi kodakondsusest loobuda.

Samal teemal

12.01.2021
SEGADUS: tuntud teleoperaator andis mõne päeva jooksul nii positiivse kui negatiivse koroonatesti
05.01.2020
Türgist Eestisse kolinud Mustafa Celik: Eestis elamine on nagu jackpot, ainult eestlased ei tea seda
21.02.2015
ÕHTULEHE VIDEO: ERRi operaator Mustafa Celik ennustab, et Eurovisionile sõidavad kindlasti Elina ja Stig
28.01.2015
ÕHTULEHE VIDEO | "Ringvaade 1000" | Kuidas operaator Mustafa pidi oma 10-kilose kaameraga terepijooksus Välbat ja Hermaküla edastama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee