Inimesed

James Franco jõudis teda ahistamises süüdistanud õpilastega kokkuleppele 

Toimetas Triin Tael, 22. veebruar 2021 14:00
James FrancoFoto: Reuters/Scanpix
Hollywoodi täht James Franco on jõudnud kohtuvälisele kokkuleppele kahe naisega, kes väitsid, et langesid Franco näitlemiskoolis seksuaalse väärkohtlemise ohvriks.

Sarah Tither-Kaplan ja Toni Gaal, kes käisid nüüdseks tegutsemise lõpetanud draamakunstikoolis Studio 4, on oma süüdistustest loobunud, kirjutab BBC News. Kokkuleppe tingimusi pole avalikustatud. Naised olid lisaks Francole ("Söö, palveta, armasta", "Katastroofikunstnik") kohtusse kaevanud ka tema produktsioonifirma Rabbit Bandini ning tema äripartnerid Vince Jolivette'i ja Jay Davise.

Samal teemal

Tither-Kaplan ja Gaal väitsid 2019. aastal sisse antud hagis, et Franco üritas draamakunstistuudiot rajades varustada end noorte naistega, keda ta nii tööalaselt kui isiklikult seksuaalselt kuritarvitas. Hagi väitel sündis Franco noori naisõppureid seksistseenides osalema ning lubas oma filmides rolle anda.  Franco ise on süüdistusi eitanud.

Esmakordselt langes filmitäht tule alla 2018. aastal, mil Los Angeles Timesis ilmus artikkel, kus tema endised õpilased süüdistasid teda sobimatus käitumises. Sarah Tither-Kaplan väitis artiklis, et 2015 oli Franco vändanud oma õpilaste osalusel linateost „The Long Home“ ning eemaldanud näitlejahakatiste häbemekaitsed. Kõnealuses stseenis oli koolipapa Franco oma õpilaste peal suuseksi simuleerinud. Artiklis rääkis oma ebamugavatest kogemustest veel mitu endist õpilast. Ühe neiu, kes oli keeldunud ülakeha paljaks võtmast, saatnud vihane Franco joonelt koju. „Mõistsin päris kähku, et sellele mehele ei tohi ei öelda,“ nentis Tither-Kaplan.

Violet Paley nimelisel õpilasel tekkis Francoga armusuhe. Tema süüdistab staari suuseksile sundimises. Teile endine õpilane rääkis lehele, et Franco jättis oma jutuga alati mulje: kui neiud on valmis seksima või rindu paljastavad, võib neile filmirolle pudeneda. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee