Üritused

Rein Rannap „Eesti laulust“: miks on vaja tsirkust teha? (119)

Ohtuleht.ee, 20. veebruar 2021 13:39
Rein RannapFoto: Erki Pärnaku
"Selgus, et ühel lool oli mu laulutekst korra kõlanud ka mujal. Ma nimetaksin seda omavolilise reeglite tõlgendamisena," räägib Rein Rannap Vikerraadiole antud intervjuus aastas 2011, kui Uku Suviste sai "Eesti laulul" disklahvi. Toona võistles Uku looga "Jagatud öö", mille muusika autor oli Rannap. 

Rannap pillub võistluse pihta kõvasti kriitikanooli ja muu hulgas ei sobi talle selle nimi. "Palun nimetage asju õigete nimedega. Tegemist on ju Eesti Eurovisioni eelvooruga." Rannapi sõnul on kurb, kui "Eesti laulu" teevad välismaa lauljad või esitajad. 

Rannap arvab, et kuna tegu on laulude võistlusega, tulekski vaadata meloodiat ja teksti. "Paraku näeme, et Eurovisioni eelvalikul on pearõhk sõul, välimusel ja liikumisel."

Rannap ise pole "Eesti laulu" jälginud. "Ma ei kannata neid vahetekste, nalju ja küsimusi. Miks peab see maksumaksja raha eest avalikus-õiguslikus televisioonis nii glamuurne ja kallis olema?" ei mõista mees, miks on vaja tema sõnade järgi tsirkust teha. 

Samal teemal

20.02.2021
„EESTI LAULU“ EDETABEL | Õhtulehe lemmikud teises poolfinaalis on Uku, Jüri ja Gram-Of-Fun
19.02.2021
Koit Toome: ma ei mäleta sellist asja, et ühtki tüdrukut poleks edasi saanud
19.02.2021
GALERII | „Eesti laulu“ läbimäng: keegi kukub redelilt, keegi hõljub, laest laskuvad alla ketid ehk Mis hakkab toimuma teises poolfinaalis?
19.02.2021
Seisukoht | Uued ajad, uued kombed – ka „Eesti laulul“