Inimesed

IMELINE ARMASTUSLUGU: Igal aastal 14. veebruaril kell kolm pärastlõunal, operetitähe Vello Viisimaa lahkumise hetkel, paneb Teesi Viisimaa kodus mängima Šostakovitši romansi filmist „Kiin“

Vello Viisimaa lesk: usun, et Vello on teispoolsuses ootamas ja tuleb mulle väravale vastu 

Katrin Helend-Aaviku, 15. veebruar 2021 08:08
„Mul on see usk, et Vello on teispoolsuses ootamas ja tuleb mulle väravale vastu,“ on operetitäht Vello Viisimaa lesk, kunagine baleriin Teesi Viisimaa kindlamast kindel. Vello on ju teda alati oodanud. Nii pärast etendusi teatris kui ka maakodu teeotsas. Iga aasta esimesel päeval süütab ta Vello sünnipäevaks küünla ja mehe surmapäeval, 14. veebruaril paneb mängima Šostakovitši romansi filmist „Kiin“. Nii valjult, et ulatub pilvepiirini. Tänavu möödub Vello surmast 30 aastat – umbes sama kaua aega, kui Viisimaad abielus olid.

Teesil on silme ees mälestuspilt, kuidas Vello teda nende maakodu, Tedremäe talu teeotsas alati ootas, kui naine Tallinnast bussiga tuli. Ametlikku peatust seal ei olnud, aga  bussijuht jäi iga kord seisma, kui Teesi reisijate seas oli. Vello pani naise pambud jalgratta lenkstangide külge ja koos sammuti kodu poole.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.02.2016
Vello Viisimaa kuulas üht plaati kogu elu. Muusikat jätkus sellelt Metsakalmistulegi