Teater

Maria Klenskaja sai Eesti näitlejate liidu auliikmeks 

ohtuleht.ee, 8. veebruar 2021 16:55
Foto: Kalev Lilleorg
Laupäeval anti näitleja Maria Klenskajale (70) pärast etenduse „Isamaa pääsukesed“ lõpuaplausi draamateatris üle Eesti näitlejate liidu (ENL) auliikme auaadress koos liidu hõbemärgiga.

Foto: Kalev Lilleorg

Samal teemal

Auaadressi ja hõbemärgi andis vastsele auliikmele üle ENL esimees Tõnn Lamp. Enne ENL auliikme staatuse välja kuulutamist õnnitles Maria Klenskajat äsjase sünnipäeva puhul koduteatri juhtkond. Draamateatri juht Rein Oja tõi esile näitlejanna imetlusväärset mälu ja huumorimeelt, oskust lugusid rääkida ja luua suurepäraseid rolle. Päevakangelane võttis õnnitlused ja austusavaldused vastu talle omaselt – peene huumoriga pikitud tagasihoidlikkusega. Publik austas näitlejannat püsti seistes ja kaua aplodeerides.

ENL taastas auliikme valimise traditsiooni 1990. aastate alguses liidu toonase esimehe Rein Oja ettepanekul. Auliikmeks valib ENL juhatus liidu liikmete seast 70. sünnipäeva tähistanud näitleja. Auliige valitakse, et tunnustada väärikat kolleegi ja avaldada lugupidamist hindamatu panuse eest Eesti teatriellu. Esimene auliige oli draamateatri näitleja Salme Reek. Viimati pälvis selle au mullu detsembris samuti draamateatri näitleja Martin Veinmann. Eesti näitlejate liidul on 37 auliiget.

Samal teemal

29.00.2021
PALJU ÕNNE! „Iga kohtumine Mariaga on sündmus!“ Lugusid juubilar Maria Klenskajast pajatavad Ülle Kaljuste, Tõnu Kark, Viire Valdma ja teised
25.11.2020
Maria Klenskaja on end eluaeg tööle pühendanud: ma pole isegi dekreedis olnud
19.10.2020
Legendaarse „Eesti matuse“ tähed Kersti Kreismann ja Martin Veinmann: sellist menu ei osanud küll ette kujutada
15.09.2020
DRAAMATEATER 100 | Kersti Kreismann: teater on elusorganism ja seal peab olema nii õnnestunud lavastusi kui ka täielikke läbikukkumisi