Nils Niitra 2. veebruar 2021 19:00
Detsembri lõpus ilmus YouTube'i filmi „Kevade“ värviliseks võõbatud lõik – põhimõtteliselt võiks tehisintellekti abil juba praegu kõik vanad Eesti filmid koloreerida. Mida arvavad sellest Arvo Kruusement, Peeter Simm ja Mark Soosaar?

Jah, te võite „Kevade“ endale arvutisse laadida ning lasta vastaval programmil selle hõlpsasti ära värvida. Kui mitte takerduda pildi detailidesse, tundub asjatundmatu silmaga vaatajale kõik ehtne. Tõsi, Arno ja Lible silmad on pruunid, tegelikult on need mõlemal osatäitjal sinised, ent selliste viperuste leidmiseks peaks keskenduma pisiasjadele, mis pigem segab terviku vaatamist. Kui võtta tehisintellektile „assistendiks“ inimene, kes vead kõrvaldab, saaks veelgi usutavama tulemuse.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (3)

Vaataja 3. veebruar 2021 15:02
Film on Kruusemendi tehtud. Kui tema tahaks seda värviliseks, siis palun väga. Kellegi teise filmi ,,kaunistamine või solkimine,, ilma loata on seaduse rikkumine, sest looming käib autorikaitse alla. Kas filmi valmistajate käest enne küsiti?
No 3. veebruar 2021 11:56
Mina arvan, et võiks mõlemad variandid olla, kes soovib vahib must valget ja kes see saab seda teha värviliselt. Usun et uus põlvkond ei vaimustu must-valgetest filmidest ja ei viitsi neid seetõtyu ka vaadata. Parandaks olukorda värv ehk. Isegi ei taha enam hägusat mustvalget filmi vaadata. Masendav kuidagi.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS