Inimesed

VINGE SAAVUTUS: Pääru Oja mängib menusarja „Viikingid“ järjes! (5)

Kaarel Täll, Triin Tael, 27. jaanuar 2021 12:55
Pääru OjaFoto: Vida Press
Salapärane rahvusvaheline projekt, milles Pääru Oja rolli sai ja mis teda eelmisel aastal piiri taha viis, on selgunud - tegu on Netflixi hiigelproduktsiooniga "Viikingid: Valhalla". Tõenäoliselt on see suurim rahvusvaheline projekt, milles üks eesti näitleja on osalenud. 

Pääru tunnistab Õhtulehele, et ei saa sarjast praegu palju rääkida. Uue sarja sündmused hargnevad sada aastat pärast "Viikingite" (2013 - 2020) sündmuste lõppu. Veebikülg IMDB.com näitab, et Oja tegelaskuju kannab Arne Gormssoni nime. Sarja 24 episoodist mängib eestlane IMDB.com-i andmeil kümnes. "Ma pole seal peaosaline, aga esimeses hooajas olen siiski läbiv tegelane."  

Samal teemal

"Pääsesin seriaali läbi Iirimaa agentuuri, kus töötab mu soomlasest agent," seletab Oja, kelle viimatine film, Veiko Õunpuu "Viimased" oli Eesti-Soome-Hollandi koostöö, mis võeti üles Lapimaal ning mille tarbeks Oja õppis soome keelt rääkima. Mullu lõpule jõudnud menusarja "Viikingid" sündmustega on Pääru kursis. "Olen ikka vaadanud ja oli huvitav." 

"Viikingid: Valhalla" stsenarist on tipptegija - Bruce Willise kassatükist "Visa hing" tuntud Jeb Stuart. Iiri meedia teatel on "Valhalla" senised võtted toimunud sealsamas, kus võeti aastaid üles "Viikingeid" - Iirimaal Wicklow's. Võtted olid Pääru kinnitusel suurejoonelised ja rahvarohked. "Tore ja uskumatu oli näha nii suurt produktsiooni. Need kuulsad näitlejad on hirmus andekad, hoiavad hästi kirvest käes! Kohati oli platsil ka tuhandeid inimesi." Kas midagi üllatas ka? "Ma ei olnud otseselt üllatunud, sest ilmselt oskasin ikkagi oodata, et see on nii suurejooneline projekt."

Seriaalis mängivad kandvates rollides Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter, Bradley Freegard, Jóhannes Jóhannesson, Laura Berlin, David Oakes ja Caroline Henderson. 

Oja tunnistab, et võtete eel oli tal mure, kas on oma ülesannete kõrgusel. "Põdesin väga, kuidas hakkama saan. Aga kõik olid nii sõbralikud ja kiitsid ameerikalikult palju! Tore oli tõdeda, et head näitlejad on üle maailma väga sarnased - keel, mida räägime on kokkuvõttes sama. Saame hästi omavahel läbi ja leidsin nii mõnegi uue sõbra."

Praegu kestab võtetel jõulupaus. "Kevadel lähen tagasi," lubab Oja. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee