Inimesed

Mida arvavad reklaamiseadusest Genka, Mart Juur, Katrin Pauts ja Keili Sükijainen?

#REKLAAM – LOOMEINIMESTE NEEDUS? Mart Juur reklaamiseadusest: keegi on kuskil pidanud pika ja vaevalise koosoleku (1)

Geidi Raud, 24. jaanuar 2021 08:03
„Raamatu väljaandmine on kõike muud kui reklaam, see on inimese isiklikus elus väga tähtis sündmus,“ ei mõista kirjamees ja humorist Mart Juur, miks ta peaks omaenda teosest Facebookis pilti jagades selle reklaamiks tembeldama. Juba mullu sügisel välja antud sotsiaalmeedias reklaami avalikustamise juhend on viimastel päevadel loomeinimestel vaiba alt tõmmanud ja ohtralt segadust tekitanud, sest paljud neist ei teadnud selle olemasolustki. Rahu ei leia ka suunamudijad, mis siis, et juhendi koostamisel nende arvamust mingil määral kuulda võeti. 

Turundajate liidu ja tarbijakaitse ameti koostatud juhend peaks aitama sotsiaalmeedia mõjuliidritel kehtivat seadusandlust järgida. Mõjuliidriks peetakse juhendi järgi kõiki sotsiaalmeedias sisu loovaid või vahendavaid isikuid, kelle postitusi jälgitakse avalikkuse poolt. Pole vahet, kui palju on jälgijaid või kas konto on kinnine või avalik. „Sotsiaalmeedia reklaampostitus tuleb selle alguses selgelt märgistada, et jälgijad saaksid kohe lugema, vaatama, kuulama asudes aru, et tegu on reklaamiga. Reklaami märgistamiseks on asjakohane kasutada teemaviidet #reklaam. Märgistamiseks võib kasutada ka platvormi olemasolevaid võimalusi (näiteks Instagrami Paid Partnership tag) või kirjutada reklaamsisu olemuse välja postituse tekstiosa esimesel real terviklausena (näiteks blogis),“ seisab dokumendis. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.10.2020
Suunamudijad räägivad ausalt sotsiaalmeedia reklaami uuest juhendist. Kristina Suuroja: tuleks paremini kokku leppida, kas mõjuisik algab 1000 või 2000 jälgijast
23.09.2020
SUUNAMUDIJAD MARUS: TTJA lõi nõuded sotsiaalmeedias reklaami avalikustajatele. Meelis Tomson: inimestelt võeti sõnavabadus ära!
01.07.2020
Suunamudijad ulbivad sogases reklaamitiigis: „Teen nii, nagu mina tahan!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee