RAHU JA STABIILSUSE SAADIKUD: Joe ja Jill Bideni rõivastuses andis tooni sinine värv. Ekspertide väitel annab see toon märku usaldusväärsusest, stabiilsusest ja enesekindlusest. Vastse esileedi tviidmantlile olid küll tikitud Swarovski kristallid, kuid firma Makarian komplekt rõhutas siiski tagasihoidlikkust ja vastutustundlikkust. Foto: Vida Press
Triin Tael 21. jaanuar 2021 22:30
Matusemust ja taevasina – niivõrd vastandlikult rõivastusid Joe Bideni presidendiks vannutamise päeval lahkuv ja saabuv USA esileedi. Inauguratsioonitseremooniale tõi draamat veripunase seeliku ja kuldse tuviga Lady Gaga, kuid ajaloolisele päevale andis tooni lilla – mitmekordselt sümboolne värv.  

USA 46. presidendiks vannutatud Joe Biden ning esimene naissoost ja ühtlasi esimene mustanahaline asepresident Kamala Harris kasutasid inauguratsioonitseremooniat Ameerika moedisainerite esiletõstmiseks. Valimisvõitluses Donald Trumpi seljatanud Biden kandis USA ajakirjanduse teatel Ralph Laureni ülikonda, mantlit ja maski. New Yorgis Bronxis sündinud Lauren on läbi ja lõhki Ameerika unistuse kehastaja – Valgevene juutide järeltulija, kes on üles ehitanud ülemaailmse moeimpeeriumi. Tema kaubamärk on konservatiivse maitsekuse garantii ning Ameerika traditsioonide sümbol. 

Edasi lugemiseks: