Inimesed

Mika Keränen paneb õpetajaameti maha: keskendun nüüd kirjatööle 

Toimetas Liisa Mugra, 19. jaanuar 2021 12:48
Mika KeränenFoto: Maria Kilk
Soome päritolu, kuid Eestis elav kirjanik Mika Keränen teatab Facebookis, et homme on tema viimane tööpäev eesti keele ja kirjanduse õpetajana Luunja keskkoolis.

"Sain mõned grandid sel aastal ja keskendun kirjatööle. Kurb veidi, sest Luunja on vahva koht ja sealne koolipere ka," kirjutab Keränen sotsiaalmeedias.

Eelmise aasta oktoobris Naistelehele antud intervjuus lausus Keränen, et õpetajaks hakkamisel oli praktiline põhjus. "Kirjanikuametiga ära ei ela, mingit tööd peab ju tegema," ütles ta. 

Mika rääkis, et õpetajana meeldib talle enim see, kui ta näeb noortes tärkavat usku iseendasse ning huvi keelemängude ja kirjanduse vastu. "Ma soovin väga, et see säiliks ja areneks, mitte kool ei suruks seda maha," sõnas ta, lisades, et algselt on huvi olemas igas inimeses.

Samal teemal

16.01.2021
VIDEOINTERVJUU | Kirjanik Mika Keränen: soome naise mõtteid oskan lugeda, aga eesti naise omi ei oska uneski ette näha
10.01.2021
„HOMMIKUSÖÖK STAARIGA“ | Lastekirjanik Mika Keränen: Eestis tuli teine nimi võtta, et taksojuhid nahka üle kõrvade ei tõmbaks
26.12.2020
Kirjanikud nõuavad uut hääletust Peeter Helme osas: ta on kirjaniku ametit kilbina kasutades püüdnud oma käitumist õigustada
01.12.2020
JALGPALLIKONVERENTS: Mika Keränen kergitas saladuseloori ja rääkis, kuidas ta kasutab oma teostes jalgpalli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee