Inimesed

40 aastat koos elanud Eesti teatripaari Andres ja Anna Särev ei kujutanud elu teineteiseta ette

Anna Särev: „Ma suren ja ikka armastan veel oma meest, viimse hingetõmbeni, kuigi ta on julm ja kuri!“ 

Katrin Helend-Aaviku, 15. jaanuar 2021 22:30
ANDRES JA ANNA: Näitlejanna Anna Särev elas vaid oma mehele Andres Särevile, kellega sammus koos eluteed 40 aastat. Ta elas kümme aastat oma mehest kauem ja pühendas ennast siis armsa abikaasa mälestusele ning tema pärandi korrastamisele ja säilitamisele. Paremal Andrese ema.Foto: Eesti teatri- ja muusikamuuseum (ETMM)
„Andesta, minu Andukene, andesta mulle, mul ei ole oma elu, ma elan seda elu, mis mul on sinule. Sina suudad mind veel elus hoida. Teine elu on mul kõik tühine. Kallis, ma ei suuda sulle öelda, kui kallis sa oled mulle olnud 40 aastat, mida me sinuga kahekesi sammusime! Küll on meil ka koleraskeid päevi olnud, kuid seltsis kahekesi oli ikkagi kergem seda kanda,“ kirjutas näitlejanna Anna Särev oma abikaasale – näitlejale, lavastajale ja teatrijuhile Andres Särevile.

Homme saab tähistada Anna nii 121. kui ka 125. sünniaastapäeva, kuna näitlejanna ise on märkinud oma sünniaastaks 1900, aga kirikuraamat näitab, et tema sünniaasta on hoopis 1896.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.01.2021
Sulev Nõmmiku balletikarjäärile tõmbas kriipsu peale lühike kasv
30.12.2020
Ago-Endrik Kerge: „Mulle alati õudselt meeldis lolle vene filminatšalnikuid tillist tõmmata ja see õnnestus ka „Savoy balli“ juures.“
04.09.2020
Kadriorg pulbitseb kirjandusest