Saund

Nightwishi fännid šokis: bassimees lahkub bändist ja avalikust elust 

Toimetas Triin Tael, 12. jaanuar 2021 13:12
Marko Hietala 2013. aastal. Foto: Picture Perfect/Shutterstock
Soome menubändi Nightwish basskitarrist ja laulja Marko Hietala teatas ansamblist lahkumisest. "Kallis rahvas. Lahkun Nightwishist ja avalikust elust," kirjutas muusik Facebookis.

Hietala vaagis Nightwishist lahkumist juba mitu aastat. Koroona-aasta pakkus aega põhjalikuks järelemõtlemiseks. "Vajan [muusika loomiseks] uusi põhjuseid ja inspiratsiooni," põhjendab muusik lahkumist ansamblist, kus ta tegutses 2002. aastast peale.

Markol on enda sõnul villand ka voogedastusteenuste survest ja nõudmistest. Ka tulu jaguneb tema väitel ebaõiglaselt: suured tuurikorraldajad võtavad endale suure noosi kasumist. "Me oleme muusikatööstuse banaanivabariik," pahandab Nightwishi täht, kes hiljuti võitis Soome "Maskis laulja".

Kuid Hietala vajab pausi ka oma meelemõistuse nimel. Ta palub, et tal lastaks 2021. aastal rahus olla. "Kui samamoodi jätkan, on see minu ja mu lähedaste jaoks ohtlik. Veel hiljuti olid mul väga sünged mõtted." Kuid Marko palub, et fännid ei muretseks tema pärast. "Mul on kõik hästi. Mul on mu kaks poega, abikaasa, pere, sõbrad, koerad ja palju armastust."

Samal teemal

14.06.2018
Nightwish, Nickelback, Iron Maiden ja Deep Purple – kõik nad ragistasid raju tormituulena
24.05.2018
Nightwishi basskitarrist: ma pole prints teismelistele tüdrukutele, vaid muusika on tähtis!
14.12.2017
Lauljatar Tarja on festivali Rock in Tartu üks peaesinejaid
23.02.2016
Nightwishi lauljatar langes peksu ja röövi ohvriks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee