Inimesed

Ivo Linna kritiseerib Joala monumenti: see on odav tilulilu (32)

Toimetas Geidi Raud, 9. jaanuar 2021 12:19
Ivo LinnaFoto: Tiina Kõrtsini
"Minu jaoks on see odav, üle nurga tehtud ameerikalik tilulilu," hindab muusik Ivo Linna Saarte Häälele kirjutatud arvamusloos Viljandisse püstitatud Jaak Joala monumenti. 

Jaak Joala mälestusmärk avati Viljandis Posti tänaval 2020. aasta viimasel päeval. Foto: Kenno Soo

Samal teemal

"Kuigi olen Jaak Joala monumenti näinud ainult fotodelt ja telekast, ei häbene ma selle kohta sõna sekka öelda. Tore, et tekkis idee Jaak Joalale mälestusmärk püstitada, aga see, mis välja tuli, on minu jaoks totaalne pettumus," leiab Linna. "Olen Mati Karmini senistesse töödesse suhtunud väga positiivselt – võtkem või “Suudlevad tudengid” Tartus – suurepärane töö. Viljandisse püstitatud monumendi tase on aga allapoole vööd."

Mati Karmin on varem Õhtulehele antud intervjuus nentinud, et vaimne surve on olnud väga tugev. "Kahju, et see niimoodi läks. Kui konkurss välja kuulutati, aimasin, et tuleb suur jama, ja esmalt otsustasin konkursist loobuda. Samas oli mulle mõeldamatu neid inimesi, kes Jaak Joala mälestusmärgi püstitamise nimel vaeva olid näinud, alt vedada. Alla anda ja loobuda – see oleks olnud kõige magedam. Jah, paraku on nii, et Eestis ei sünni ükski skulptuur ilma suure tüli ja kraaklemiseta. See on Eestile nii omane."

Samal teemal

06.01.2021
Jaak Joala lapselaps Carmen vanaisa mälestussambast: lahendust, mis sobiks kõikidele, on pea võimatu leida
06.01.2021
Olavi Pihlamägi Joala monumendist: diskovalgusega kaunistatud post oli kõige viimane, mida tahtnuks näha
04.01.2021
Jaak Joala monumendi autor Mati Karmin: „Kas skulptor peaks enne ära surema, et ta töö vastuvõetavaks kuulutataks?“
31.12.2020
FOTOD JA VIDEO | Viljandis avati Jaak Joala skulptuur