Raamat

„Raimond Kaugveri ja Sigridi lugu on ilus noorussõpruse ja -armastuse lugu.“ 

Jaanus Kulli, 8. jaanuar 2021 22:30
KIRJAD KAUGEST LAAGRIST: Raamatu „Kirjad Sigridile. Sõjatandrilt ja vangilaagrist 1944–1949“ koostaja Eneken Laanese sõnul mõtestavad Kaugveri kirjad kirjaniku loomeloo täiesti ümber. „Kirjad Sigridile võivad olla kogu ta loomingu kõige väärtuslikum monument,“ rõhutab Laanes.Foto: Teet Malsroos
„Raimond ja tema noorusarmastus Sigrid said tuttavaks teismelistena Vainupeal, kus mõlema pered suvitasid, ja vahetasid talviti kirju juba siis,“ tõdeb raamatu „Kirjad Sigridile. Sõjatandrilt ja vangilaagrist 1944–1949“ koostaja Eneken Laanes ning lisab, et pole sugugi palju väita, et ilmunud raamat mõtestab Raimond Kaugveri loomeloo täiesti ümber ja kirjad Sigridile võivad olla Kaugveri loomingu kõige väärtuslikum monument. „Raimondi ja Sigridi lugu on ilus noorussõpruse ja -armastuse lugu,“ sõnab Laanes.

Laanese sõnul Sigridi ja Kaugveri vahel enne noormehe Jätkusõtta minekut õiget armastuslugu ei olnudki, poiss köitis Sigridit ennekõike tänu vaimsetele ja loomingulistele huvidele. Aastatel 1944–1946, kui Kaugver istus Eestis vangis, arvas ta, et Sigrid on põgenenud Läände, ja nende kirjavahetus, mida nad nimetasid kassikangaks, katkes. „Nii et armastajapaariks kirjutasid nad end alles hilisema kirjavahetuse käigus Vorkutast,“ rõhutab Laanes.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.02.2006
80: Elegantne bestselleri-mees Raimond Kaugver
20.04.2002
Kaugveri karavan läheb edasi
02.02.2002
Raimondi viimaseks sooviks jäi valge purjekas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee