Inimesed

Suri „Politseiakadeemia“ staar Marion Ramsey 

Toimetas Triin Tael, 8. jaanuar 2021 09:51
Marion Ramsey "Politseiakadeemia" järjes. Foto: VIDA PRESS
73 aasta vanuses on surnud USA näitlejanna Marion Ramsey, keda tuntakse menukomöödiast "Politseiakadeemia" (1984) ja selle järgedest.

Laverne Hooksi osatäitja lahkumist kinnitas Ramsey korraldusmeeskond Roger Paul Inc. Näitlejanna suri neljapäeva hommikul oma Los Angelese kodus. Agentuuri sõnul oli näitlejanna hiljuti haigestunud, kuid surma põhjust ei täpsustata, vahendab BBC News. 

Samal teemal

Piiksuva häälega Laverne jäi 1947. aastal Philadelphias sündinud Ramsey kuulsaimaks rolliks, mille eest fännid teda palavalt armastasid. Kuid tegu oli ka võimeka lauljannaga, kes säras noorpõlves Broadwayl. 1978. aastal mängis ta kuulsa Ameerika džässpianisti Eubie Blake'i elust rääkivas muusikalis „Eubie!“. Ramsey mängis ka „Halloo, Dollys“ ning oli üks kolmest Broadway lauljannast, kellel põhineb muusikal ja hilisem menufilm „Dreamgirls“. „Marion tundis määratut kirge esinemise vastu ja tahtis oma tundeid maailmaga jagada,“ seisab Roger Paul Inci avalduses.

Näitlejanna tele- ja filmikarjäär sai hoo sisse külalisrolliga komöödiasarjas „Jeffersonid“ (1976). Samal aastal astus ta korduvalt üles Bill Cosby sketšisõus „Cos“. Maailmakuulsaks sai Marion padukomöödiaga „Politseiakadeemia“, mängides kokku kuues „Politseiakadeemia“ filmis. Tema viimaseks linateoseks jäi 2018. aasta film „When I Sing“. 

Marion Ramsey ja Bruce Mahler „Politseiakadeemia“ 6. filmis (1989). Foto: Vida Press

2011. aasta augustis leiti surnuna „Politseiakadeemia“ filmides Moses Hightowerit kehastanud Bubba Smith. Lahkamine näitas, et kahemeetrisele ja enam kui 130kilosele endisele NFLi tähelele võis saatuslikuks saada salenemisravim Phentermine ‒ tal tuvastati äge ravimimürgistus. Smith kannatas ka südamehaiguse ja südame laienemise all. Lisaks olid osad veresooned lupjumise tõttu 75% ulatuses ummistunud.

Kolm aastat tagasi, 2018. aasta jaanuaris, lahkus siitilmast 74 aasta vanuses algse „Politseiakadeemia“ režissöör Hugh Wilson, kelle linateoste hulka kuulub ka komöödia „Eksnaiste klubi“. 1970. aastatel telestsenaristina alustanud Wilson palgati BBC Newsi teatel esmalt „Politseiakadeemia“ käsikirjale vunki andma. Ta nõustus tingimusel, et saab filmi ise lavastada. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee